REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Przebudzenie Mocy – Anakin Skywalker/Darth Vader miał pojawić się w filmie. Wyglądałby obłędnie

Chociaż wielu fanów wiesza na nim psy, postać grana przez Haydena Christensena jest moim ulubionym bohaterem całych Gwiezdnych wojen. Nic więc dziwnego, że cieszyłem się, gdy do moich uszu dotarły plotki o powrocie Darth Vadera w filmie Przebudzenie Mocy.

28.12.2015
18:55
Przebudzenie Mocy – Darth Vader miał pojawić się w filmie
REKLAMA
REKLAMA

Okazuje się, że w plotce było znacznie więcej, niż tylko ziarenko pracy. Na pewnym etapie produkcji postać Anakina Skywalkera/Darth Vadera faktycznie była częścią roboczego scenariusza. Oczywiście nie chodzi o fizyczną personę, która przyczyniła się do utworzenia i upadku Imperium, ale jej ducha. Takiego samego, jakiego doczekał się Obi-Wan oraz Yoda w końcowej scenie Powrotu Jedi.

Przebudzenie Mocy miało pokazać zmorę Vadera towarzyszącą Luke’owi Skywalkerowi.

Co ciekawe, nie byłaby to postać Haydena Christensena, jaką widzimy w „ulepszonej” wersji Powrotu Jedi, ale coś zupełnie nowego. Zmora miała być połączeniem Anakina oraz Vadera, które posiada cechy obu tych postaci i niekoniecznie wygląda jak byt istniejący po dobrej stronie Mocy. Wszakże, jak mówił sam Anakin, „dla niego było już za późno”.

Zdaje się, że J. J. Abrams nie chciał przyjąć do wiadomości obecności Christensena w ostatnich scenach Powrotu Jedi i postanowił stworzyć własną wersję echa, jakie pozostawił po sobie Darth Vader. Projekt tej postaci można zobaczyć w książce Star Wars. Przebudzenie Mocy. Ilustrowany przewodnik. Niestety, ta będzie dostępna na terenie Polski dopiero po 18 stycznia 2016 roku.

przebudzenie mocy anakin skywalker 2
przebudzenie mocy anakin skywalker 3
REKLAMA

Na całe szczęście do sieci trafił fragment skanu z oryginalnej, anglojęzycznej wersji publikacji. Pomysł naprawdę mi się spodobał, będąc zadziwiająco mroczny i przerażający. Na pewno znacznie bardziej, niż Kylo Ren chowający się za maską inspirowaną Darth Vaderem i Snoke, ze zdeformowaną częścią twarzy.

Niestety, wciąż nie wiadomo, jaką rolę miałby odgrywać duch Anakina. Czy ten towarzyszyłby swojemu synowi? Może jedynie jawił by się mu jako mara nocna? Na ten moment wiadomo jedynie, że pomysł powrotu Anakina wciąż krąży po korytarzach i planach produkcyjnych LucasFilmu. Niewykluczone, że zobaczymy tę postać w Epizodzie VIII. Na ten moment wiele wskazuje, że kolejna część sagi będzie znacznie bardziej skoncentrowana na Mocy, Jedi i Sithach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA