REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. YouTube

PRZEGRANIE to program na YouTube, dzięki któremu poznasz prawdę o piosenkach

Jakiś czas temu w Radio ZET powstał dowcipny cykl. Słuchacze mogli posłuchać tekstów różnych popularnych utworów zagranicznych po polsku, które czytał znany lektor. Celem takiej zabawy było oczywiście obnażenie głupkowatości tekstów niektórych piosenek. Podobna zasada przyświeca Bartłomiejowi Luzakowi, autorowi programu PRZEGRANIE.

14.09.2015
15:03
PRZEGRANIE to program na YouTube, dzięki któremu poznasz prawdę o piosenkach
REKLAMA
REKLAMA

W programie Bartłomieja nie tylko poznamy głupie teksty piosenek, ale także nieco dowiemy się o samej muzyce, utworach i ich wykonawcach. W każdym odcinku prowadzący PRZEGRANIE rozkłada na czynniki pierwsze hity muzyczne. Odcinek dotyczy albo jednej piosenki, albo kilku kawałków, które w jakiś sposób ze sobą korespondują.

W pierwszym epizodzie poznaliśmy tekst numeru Beyoncé.

Trzeba przyznać, że program zwraca uwagę na to, czego zwykle nie zauważamy. Rzadko kiedy, gdy słuchamy jakiegoś imprezowego kawałka skupiamy się na jego przesłaniu, tekście. A te - jak widać - są coraz głupsze i dziwaczne. Wystarczy obejrzeć odcinek poświęcony kawałkom I'm an Albatraoz AronChupy i Anaconda Nicki Minaj. Teksty robią wrażenie, choć raczej niepozytywne.

Program Bartłomieja całkiem nieźle się ogląda. Widać, że pasjonuje go muzyka i że przygotowuje się on do kolejnych odcinków. Jeśli chodzi o aspekty techniczne, też nie można mu nic zarzucić - wszystko wygląda profesjonalnie.

Jedyny problem mam czasem z dowcipami - nie jestem do końca pewna, czy ja i autor programu mamy takie samo poczucie humoru i nadajemy na tych samych falach.

REKLAMA

Mimo tego program PRZEGRANIE to całkiem ciekawe i przyjemne miejsce na polskim YouTube. Rozrywka i humor (każdy ma przecież nieco inne preferencje) mieszają się tu z wiedzą i pasją do muzyki. Bartłomiej ma szansę trafić nie tylko do muzycznych geeków, ale też osób, które interesują się popkulturą w ogóle.

Do tej pory mogliśmy obejrzeć siedem odcinków programu Luzaka. Nowe odsłony serii ukazują się co dwa tygodnie. Ósmy odcinek zostanie opublikowany na kanale Bartłomieja w niedzielę, 27 września 2015 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA