REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Przygotuj się do Open'era 2016. Posłuchaj gwiazd festiwalu w platformie TIDAL!

Open'er Festival, odbywający się w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo, startuje w tym roku za kilka miesięcy. Oficjalna data otwarcia imprezy to czwartek, 29 czerwca 2016 roku. Koncerty potrwają przez cztery długie dni, aż do soboty, 2 lipca. Podczas festiwalu na scenach wystąpią największe gwiazdy muzyki rozrywkowej. Możecie posłuchać ich już dziś i wczuć się w klimat nadchodzących wydarzeń. Wystarczy, że odpalicie platformę TIDAL, która w Playu jest zupełnie za darmo.

01.02.2016
15:21
Przygotuj się do Open'era 2016. Posłuchaj gwiazd festiwalu w platformie TIDAL!
REKLAMA
REKLAMA

Każdy klient sieci Play może cieszyć się swoją ulubioną muzyką, która dostępna będzie na jego smartfonie, także w wersji offline, bez potrzeby korzystania z internetu. Premium w TIDAL dla użytkowników Playa jest zupełnie za darmo aż przez całe dwa lata.

Więcej o tej usłudze i możliwościach platformy TIDAL dowiecie się z tej strony.

tidal-play class="wp-image-59199"

Przed wami gwiazdy, które wystąpią na Open'er Festival 2016 i których możecie posłuchać już teraz w streamingu, w platformie TIDAL:

at the drive-in class="wp-image-59200"

At the Drive-In to amerykański zespół, wykonujący muzykę z gatunku post hardcore. Grupa istnieje od 1993 roku i na swoim koncie ma trzy albumy studyjne. W ciągu kilkunastu lat At he Drive-In stali się ikoną alternatywnego rocka lat 90. ubiegłego stulecia. Ostatnia płyta zespołu została wydana w 2000 roku. Rok później grupa zakończyła swoją działalność. Reaktywacja zespołu nastąpiła dziesięć lat później. Skończyło się jednak na samych koncertach. Aktualny powrót At the Drive-In ma nie tylko przynieść trasy koncertowe, ale także nowy materiał, nad którym grupa właśnie pracuje.

bastille class="wp-image-59202"

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby singla zespołu, "Pompeii". Bastille to brytyjski zespół grający rock alternatywny, który powstał w 2010 roku. Początkowo Dan Smith chciał zajmować się solowym projektem, ale później zadecydował o utworzeniu grupy muzycznej. Ta składa się z czterech członków. Oprócz Smitha na pokładzie znajdują się 'Woody' Chris Wood, Will Farquarson i Kyle Simmons. Bastille w przeciągu sześciu lat istnienia nagrał jeden album studyjny, kilka minialbumów i singli.

beirut class="wp-image-59205"

Już dziesięć lat minęło od czasu, kiedy powstał zespół Beirut. To grupa muzyczna, która została założona Zacha Condona. Zespół zajmuje się muzyką z pogranicza folku, indie rocka, rocka alternatywnego. Najpopularniejszym utworem grupy w platformie TIDAL jest kawałek No, no, no. Numer pochodzi z ostatniej płyty zespołu wydanej pod tym samym tytułem, która swoją premierę miała we wrześniu ubiegłego roku. Na swoim koncie Beirut posiada pięć longplaye'ów. Pierwsza, "The Gulag Orkestar" została nagrana przez Condona prawie w całości w domu. Siedemnastoletni wówczas chłopak powrócił z wyprawy po Europie, podczas której zafascynował się muzyką bałkańskich orkiestr. Postanowił nagrać płytę. Jej odbiór i brzmienie przeszły najśmielsze oczekiwania zarówno muzyka jak i krytyki.

caribou class="wp-image-59207"

Caribou, a właściwie Daniel Victor "Dan" Snaith to kanadyjski kompozytor urodzony w 1978 roku. W 2001 roku ukazała się pierwsza płyta tego artysty, który zajmuje się szeroko rozumianą muzyką elektroniczną. Do tej pory Snaith nagrał siedem albumów studyjnych. Cztery z nich powstały jako Caribou, dwa jako Manitoba i jeden jako Daphni. Pierwszy longplay pod szyldem Caribou ukazał się w 2005 roku, a ostatni w 2014. "Our Love", najświeższa płyta Caribou, jest jednocześnie jak na razie ostatnim albumem w karierze Snaitha.

chvrches class="wp-image-59210"

CHVRCHES to szkocki zespół założony w 2011 roku. W jego skład wchodzą Lauren Mayberry, Iain Cook oraz Martin Doherty. Grupa muzyczna zajmuje się synth popem i szybko stała się jednym z najważniejszych zespołów reprezentujących współcześnie ten gatunek. Do tej pory CHVRCHES nagrali dwa albumy studyjne, "The Bones of What You Believe" i "Every Open Eye". Ten ostatni ukazał się w ubiegłym roku. Ich twórczość zdobyła wiele pozytywnych recenzji. To energetyczne, czułe i dynamiczne granie.

dawid-podsiadlo class="wp-image-59213"

Dawid Podsiadło to jeden z najlepszych polskich, młodych artystów. Ten urodzony w 1993 roku muzyk na swoim koncie ma już wiele prestiżowych nagród. Do jednych z najważniejszych należy zaliczyć Paszport "Polityki" zdobyty w 2013 roku oraz cztery Fryderyki, które przyznano mu w 2014 w kategorii między innymi najlepszy artysta i album roku. Dawid Podsiadło nagrał solowo do tej pory dwa albumy studyjne (a także jedną płytę wraz ze swoim zespołem Curly Heads). Oba jego krążki, "Comfort and Happineess" oraz "Annoyance and Disappointment" doczekały się wielu zachwytów ze strony krytyki.

florence-the-machine class="wp-image-59216"

Florence + The Machine to brytyjski zespół indie rockowy, w którym wokalistką jest Florence Welch. Grupa muzyczna powstała w 2007 roku. Dwa lata później wyszedł ich pierwszy album, "Lungs". Krążek promowało sześć singli, jednym z nich był "Dog Days Are Over", który do tej pory należy do najbardziej rozpoznawanych utworów zespołu. W trakcie dziewięcioletniej kariery grupa nagrała trzy płyty. Ostatnia z nich, "How Big, How Blue, How Beautiful" ukazała się w poprzednim roku. W każdym kolejnym albumie widać większą wrażliwość artystki, która przez lata dojrzała nie tylko jako artystka, ale także jako kobieta.

foals class="wp-image-59219"

Foals, zespół pochodzący z Oxfordu, gra nam już jedenaście lat. Przez ten czas grupa, tworząca muzykę z pogranicza dance-punku i rocka alternatywnego, nagrała pięć albumów studyjnych. Ostatni z nich, "What Went Down" został wydany pod koniec sierpnia ubiegłego roku. W skład zespołu wchodzą Yannis Philippakis, wokalista grupy, Jack Bevan, Jimmy Smith, Edwin Congreave oraz Walter Gervers. Najpopularniejszym utworem Foals w platformie TIDAL jest aktualnie kawałek pochodzący z najnowszego krążka zespołu, Mountain At My Gates. Do tej piosenki powstał świetny teledysk w technologii 360 stopni, który możecie zobaczyć na YouTubie.

lcd-soundsystem class="wp-image-59221"

LCD Soundsystem to projekt muzyczny Jamesa Murphy'ego, producenta i współzałożyciela wytwórni DFA Records, który powstał w 2001 roku. Przez 10 lat aktywności Murphy nagrał trzy albumy studyjne i w 2011 roku zakończył swoją działalność. LCD Soundsystem powróciło w poprzednim roku. Twórczość tego projektu to miks gatunków muzycznych. Słychać tu wpływy dance'u, punku czy disco. Pierwszym utworem, który zdobył publikę był kawałek Loosing My Edge. Utwór do tej pory jest jednym z najpopularniejszych hitów LCD Soundsystem.

pj-harvey class="wp-image-59226"

To nazwa zespołu, a także skrót od Polly Jean Harvey, multiinstrumentalistki i założycielki grupy. Ta powstała w 1990 roku. PJ Harvey na swoim koncie ma osiem albumów studyjnych. Ostatni, "Let England Shake", został wydany pięć lat temu, bo w lutym 2011 roku. Muzyka PJ Harvey to mieszanka rocka alternatywnego i folku. Występ na Open'erze w 2016 roku nie będzie pierwszym koncertem artystki w Polsce. W 2008 roku wystąpiła w Warszawie podczas trasy koncertowej, która promowała jej album "White Chalk".

red-hot-chili-peppers class="wp-image-59228"

Tego zespołu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Któż nie zna takich kawałków jak Californication, Scar Tissue, Otherside, Under The Bridge czy By the Way? Red Hot Chili Peppers to siedmiokrotni laureaci Nagrody Grammy. W przeciągu kilkudziesięciu lat swojej działalności wydali dziesięć albumów muzycznych. Ostatni swoją premierę miał aż pięć lat temu. Wokalistą Red Hot Chili Peppers jest Anthony Kiedis. Zespół powstał  w 1983 roku i jego popularność trwa do dziś. W twórczości Red Hot Chili Peppers widać wpływy rocka pychodelicznego, funk rocka i grunge'u.

sigur-ros class="wp-image-59230"

Sigur Rós to islandzki zespół założony w 1994 roku. Muzyka tej grupy to mieszanka rocka, dream popu i post-rocka. Przez ponad dwadzieścia lat swojej działalności Sigur Rós wydali siedem albumów muzycznych. Wokalistą zespołu jest Jón Þór Birgisson. Ich utwory są oniryczne, melancholijne, tajemnicze. To muzyka, która ociera się o eksperymentalizm. To na pewno nie brzmienia, które przypadną do gustu wszystkim, a raczej skierowane są do wrażliwego i dojrzałego muzycznie odbiorcy.

tame-impala class="wp-image-59232"

Tame Impala to australijski zespół, który gra rocka psychodelicznego. Grupa powstała w 2007 roku. Część członków wchodzących w skład zespołu, to muzycy uprzednio związani z bandem The Dee Dee Dums. Pierwszy album muzyczny Tame Impala wydali w 2010 roku. Przez dziewięć lat ukazały się trzy ich płyty. Ostatnia, "Currents", została wydana w 2015 roku. Album okazał się dużym sukcesem i zdobył wiele pozytywnych recenzji. Tame Impala zachwycają swoim nieco nostalgicznym brzmieniem i syntpopowymi aranżacjami.

the-1975 class="wp-image-59234"

The 1975 to brytyjski zespół, założony w Manchesterze i grający alternatywnego rocka. Grupa muzyczna podbiła serca fanów indie rocka w 2013 roku, kiedy ukazał się debiutancki album The 1975, zatytułowany po prostu "The 1975" na cześć nazwy zespołu. Druga płyta dopiero będzie miała swoją premierę. Krążek "I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It" zostanie wydany 26 lutego 2016 roku. Koncert na tegorocznym Opene'rze będzie więc jedną z pierwszych okazji, żeby na żywo przekonać się jak brzmi najnowszy album grupy.

the-last-shadow-puppets class="wp-image-59237"

The Last Shadow Puppets to projekt muzyczny Aleksa Turnera, lidera Arctic Monkeys i Milesa Kane'a, lidera zespołu The Rascals. Oprócz dwóch artystów, członkiem zespołu jest też perkusista i producent muzyczny, James Ford. Grupa muzyczna The Last Shadow Puppets powstała w 2007 roku. Rok później zespół wydał pierwszą i jedyną jak na razie płytę, która została zatytułowana "The Age Of Understatement". W ubiegłym roku w listopadzie James Ford powiedział, że The Last Shadow Puppets skończyli pracę nad drugą płytą. Jej premiera odbędzie się w tym roku.

vince-staples class="wp-image-59241"

Vince Staples to 22-letni raper, pochodzący z Ameryki. Swoją działalność muzyczną Staples rozpoczął sześć lat temu, bo w 2010 roku. W ubiegłym roku młody artysta wydał swoją debiutancką płytę, "Summertime '06". Ta została przyjęta przez krytykę muzyczną z dużym entuzjazmem. Choć Vince Staples nie jest tak rozpoznawalny jak jego starsi koledzy po fachu, ma ogromny potencjał, by wkrótce być na szczycie. Miejmy nadzieję, że jego fani tego doczekają, bo całkiem niedawno w wywiadzie zapowiedział, że jego kariera szybko się zakończy.

wiz-khalifa class="wp-image-59243"

Jego kawałek "See You Again" nagrany we współpracy z Charlie'em Puthem to chyba jeden z najpopularniejszych hitów ostatnich czasów. Wiz Khalifa to młody amerykański raper, który tworzy od 2005 roku. Na swoim koncie ma pięć albumów solowych. Ostatni został wydany w 2014 roku. Oprócz tego Khalifa nagrał trzy kolaboracje z innymi muzykami. W tym roku artysta zamierza wydać szóstą płytę, która zatytułowana będzie "Rolling Papers 2: The Weed Album". Promuje ją utwór King Of Everything, jeden z najpopularniejszych kawałków rapera w platformie TIDAL.

REKLAMA
Wszystkie wizerunki artystów i logotypy to screeny pochodzące z ich stron w platformie TIDAL.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA