REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"The Office" to nie wszystko. Tych 7 seriali, trzeba znać

Najlepsze seriale - zabawne, wzruszające, trzymające w napięciu. Doskonałe produkcje można znaleźć w wielu gatunkach. Oto warte obejrzenia seriale, które trzeba znać.

23.10.2021
18:18
seriale do których warto wracać breaking bad
REKLAMA

Serialowych nowości i kolejnych sezonów znanych już produkcji mamy zatrzęsienie i nie sposób być na bieżąco ze wszystkimi propozycjami stacji telewizyjnych i usług wideo na żądanie. Nie wszystkie są jednak godne uwagi. Czasem, zamiast brać na tapet coś świeżego, warto powrócić do klasyki - takiej jako chociażby "The Office", które trafia na Netfliksa.

REKLAMA

Przygotowaliśmy listę 7 seriali, które zostały zakończone lub skasowane w ostatnich latach, a do których i tak warto wrócić. Te produkcje są na tyle dobre i ponadczasowe, że oglądanie ich ponownie po latach nadal będzie czystą przyjemnością - tak jak za pierwszym razem. Jeśli zaś ktoś ich nigdy nie widział, to naprawdę warto naprawić ten błąd!

Najlepsze seriale, które trzeba obejrzeć:

Breaking Bad

Opowieść o nauczycielu chemii, który zachorował na raka i pod koniec życia zszedł na drogę zła i występku jest jedną z moich ulubionych w historii telewizji. Waltera White’a zagrał Bryan Cranston, który wcześniej pojawił się w "Zwariowanym świecie Malcolma". Razem z podstarzałym nauczycielem produkcją narkotyków zajął się jego były uczeń, czyli Jesse (Aaron Paul).

"Breaking Bad" to rozpisana na 5 sezonów pasjonująca historia, która trzyma w napięciu od początku do końca. Cechują ją wspaniałe kadry i niespieszne tempo akcji. Twórcą serialu jest Vince Gilligan. Produkcja stacji AMC emitowana była w latach 2008–2013. Obecnie w emisji jest prequel "Breaking Bad" o tytule "Better Call Saul".

Oba seriale, czyli "Breaking Bad" i "Better Call Saul", są dostępne na Netfliksie.

Lost - Zagubieni

"Lost" debiutował w czasach, gdy telewizyjna rozrywka nie kojarzyła się z najbardziej znamienitymi nazwiskami Hollywoodu, a "Modą na sukces" i "Złotopolskimi". Sześciosezonowa opowieść o pasażerach lotu 815 uwięzionych na tajemniczej wyspie emocjonowała telewidzów z całego świata w latach 2004-2010.

Świetni bohaterowi i zwariowane zwroty fabularne są znakami rozpoznawczymi "Zagubionych". Serial otrzymał co prawda bardzo kontrowersyjne zakończenie, ale pierwsze kilka sezonów były kawałkiem genialnej telewizji. "Lost" do dziś się broni, chociaż był prekursorem współczesnej telewizji.

Za start produkcji odpowiada J.J. Abrams, który po "Lost" stał się jedną z najbardziej rozpoznawanych postaci w Hollywood. Serial poprowadzili Damon Lindelof i Jeffrey Lieber. Niestety próżno szukać tego hitu w polskich legalnych serwisach VOD.

Jak ktoś chce nadrobić "Zagubionych", powinien szukać wydania DVD.

Person of Interest - Impersonalni / Wybrani

"Person of Interest" powstało jeszcze zanim Edward Snowden wyjawił, jak bardzo Stany Zjednoczone inwigilują swoich obywateli. To bardzo przyjemny serial, który - niestety! - przeszedł bez większego echa, opowiada o maszynie, która widzi wszystko i pomaga walczyć z terroryzmem.

Głównymi bohaterami jest były agent wywiadu, John Reese (James Caviezel, Jezus z "Pasji") oraz żyjący w ukryciu naukowiec Harold Finch (Michael Emerson znany z "Lost"). Obaj panowie wykorzystują Maszynę do ratowania ludzi, których władze uznały za nieistotnych.

"Person of Interest" emitowane było od 2011 do 2016 r., a twórcą serialu jest Jonathan Nolan. Ostatni sezon był krótszy od poprzednich ze względu na słabą oglądalność, ale serial nie został urwany w połowie i jego twórcy opowiedzieli swoją historię do końca.

Niestety również i w tym przypadku rodzime serwisy streamingowe są bezużyteczne.

The Mentalist - Mentalista

Tytułowy bohater, czyli "Mentalista", jest odgrywanym przez Simona Bakera cwaniakiem. Po tragicznej śmierci swojej rodziny zaczyna pomagać policji, a większość odcinków poświęcona jest tzw. sprawom tygodnia. Patrick Jane ma jednak ukryty cel: chce wyśledzić tajemniczego Red Johna, który odebrał mu bliskich.

"The Mentalist" jest jednym z wielu seriali, w których genialny konsultant pomaga przedstawicielom prawa tropić morderców. Produkcja stacji CBS z lat 2008–2015, za którą odpowiada Bruno Heller, wyróżnia się jednak chemią pomiędzy odgrywanymi przez obsadę postaciami i niesamowitą charyzmą tytułowego bohaterami.

W naszym kraju "Mentalistę" można obejrzeć w Amazon Prime Video.

Californication

David Duchovny, który zasłynął za sprawą "X-Files", jest jednym z aktorów, którym udało się uniknąć zaszufladkowania. W debiutującym w 2007 roku serialu "Californication" zagrał Hanka Moody’ego, czyli uznanego pisarza, który po przeprowadzce z Nowego Jorku do Los Angeles zaczyna żyć kalifornijskim rytmem.

Głównemu bohaterowi nieobce są wszelkie używki, a jego życie osobiste cechuje przede wszystkim… rozwiązłość seksualna. Jak podaje Wikipedia, Californication można odczytać jak zbitek słów California (nazwa stanu będącego miejscem akcji serialu) oraz fornication (termin określający cudzołóstwo lub seks pozamałżeński).

"Californication" można było swego czasu obejrzeć w serwisach Netflix, Showmax i HBO GO, ale obecnie serial jest niedostępny.

Dexter

Tytułowy bohater to seryjny morderca, który za dnia pracuje w policji. Na swój cel bierze zwyrodnialców, którzy umknęli organom ścigania. Dexter jest socjopatą, ale próbuje znaleźć sobie własne miejsce w społeczeństwie i łączy prowadzone na pokaz życie prywatne z nietypowym hobby.

Opowieść o sympatycznym mordercy debiutowała w 2006 roku i opuściła ekrany w 2013. Chociaż zakończenie oceniane jest jako jedno z najgorszych w historii telewizji, to i tak warto zobaczyć przynajmniej pierwsze kilka świetnych sezonów.

"Dextera" można było swego czasu obejrzeć w serwisach Netflix, Showmax i HBO GO, ale obecnie serial jest niedostępny.

REKLAMA

Kultowy sitcom o tytułowej grupie przyjaciół zdobył miano króla telewizji w ubiegłym wieku. Pierwszy odcinek "Friends" trafił na ekrany w 1994 roku, a Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler i Ross bawili do łez przez 10 sezonów.

Przez długie lata widzowie z Polski mogli liczyć jedynie na wydania na płytach lub powtórki w telewizji, ale przez 2 lata "Przyjaciół" można było oglądać na Netfliksie, a teraz serial trafił do HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA