REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kurtka Franza Mauera, medal Olgi Tokarczuk i gadający samochód Davida Hasselhoffa. Wybraliśmy najciekawsze popkulturowe aukcje Wielkiej Orkiestry

Zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wciąż trwa. Na portalu Allegro dostępne są jeszcze liczne aukcje, mające na celu uzupełnienie kasy WOŚP, przekazywanej na szczytne cele charytatywne. Wybraliśmy najciekawsze, związane z szeroko rozumianą popkulturą propozycje.

13.01.2020
19:04
Knight Rider - aukcja Wielkiej Orkiestry
REKLAMA
REKLAMA

Filmy

Wśród najpopularniejszych i głośno komentowanych aukcji, znalazła się ta z udziałem Bogusława LIndy oraz słynnej kurtki noszonej przez jego bohatera, Franza Mauera w filmie „Psy” Władysława Pasikowskiego.  Cena kawałka historii polskiego filmu wynosi obecnie ponad 40 tys. złotych, za to możliwość pójścia na premierę filmu „Psy 3: W imię zasad” w oryginalnej kurtce Mauera - bezcenna.

Psy - kadr z filmu class="wp-image-364011"

Skoro mowa o premierach filmowych, to wśród aukcji znalazły się aż dwie, związane z produkcją „365 dni” Barbary Białowąs, na podstawie bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej. Możemy wylicytować specjalny prywatny pokaz przedpremierowy filmu, a także wizytę na planie kontynuacji.

Innym filmowym strojem dostępnym na aukcji jest suknia Heleny, bohaterki Izabeli Skorupco z filmu „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, bądź plakat z filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy z podpisem byłego prezydenta, Lecha Wałęsy.

Wśród filmowych ciekawostek znalazły się także: obraz „Anioły 2020” autorstwa aktora Artura Barcisia czy pozłacana patera, będąca prezentem ślubnym popularnego reżysera Patryka Vegi.

K.R.R.T - aukcja WOŚP class="wp-image-364014"

Seriale

Samochód K.I.T.T z serialu „Knight Rider” oraz autograf Davida Husselhoffa. „Nieustraszony” to kultowy serial z początku lat 80., ze słynnym mówiącym samochodem, który partnerowała Davidowi Husselhoffowi w wielu niebezpiecznych misjach.

W ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, możemy też wybrać się na plan serialu „Zakochani po uszy”, bądź programu rozrywkowego „Masterchef”.

Muzyka

W ramach aukcji WOŚP możemy też udać się na specjalne koncerty Maryli Rodowicz i Dawida Podsiadło, wraz ze spotkaniem typu meet & greet z artystami.

Dawid Podsiadło - aukcje WOŚP class="wp-image-364023"

Kolekcjonerzy mogą wylicytować także podwójnie platynową płytę z utworami Męskiego grania, zestaw gadżetów, przygotowanych przez Mary Spolsky, specjalną figurkę z podobizną Agnieszki Chylińskiej, bądź winyl z autografami grupy Bajm. W ofercie znalazła się także płyta „Repentless” grupy Slayer podpisana przez członków zespołu.

Na różnych aukcjach odnaleźć można także specjalne autografy różnych muzyków, zebrane przez portal Soundtracks.pl. Wśród nich, m.in Hildur Gudnadottir, autorki muzyki do filmu „Joker” czy serialu „Czarnobyl”,Michaela Giacchino, twórcę muzyki do filmów z serii „Star Trek” czy wielu animacji wytwórni Pixar, bądź Alexandre'a Desplata , autora muzyki do „The Grand Budapest Hotel”, „Kształt wody”.

Literatura

Olga Tokarczuk - WOŚP class="wp-image-364026"

Jednym z najchętniej licytowanych przedmiotów na tegorocznej aukcji WOŚP jest replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk. Jeśli akurat nie stać nas na medal, możemy wylicytować jeszcze wykład noblowski autorki z autografem, bądź książki z podpisem.

W ofercie WOŚP znalazł się także specjalny rysunek, przygotowany przez ilustratora i satyryka, znanego jako Andrzej Rysuje.

REKLAMA

Warto też wspomnieć, że wielką popularnością cieszą się aukcje z udziałem Roberta Lewandowskiego i Ani Lewandowskiej czy wizyta w Studiu „Dzień Dobry TVN”.

Wszystkie aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziecie na oficjalnej stronie w polskim serwisie Allegro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA