REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Publio obniża ceny e-booków Stanisława Lema o połowę

Gdyby Stanisław Lem żył, za dwa dni skończyłby 92 lata. Z tej okazji internetowa księgarnia Publio wprowadziła 50% zniżkę na wszystkie dostępne w niej tytuły tego niezwykłego pisarza. 

10.09.2013
12:56
Publio obniża ceny e-booków Stanisława Lema o połowę
REKLAMA

W ofercie Publio znajdziemy niemal 40 e-booków, z których zdecydowana większość kosztuje aktualnie poniżej dziesięciu złotych. To świetna okazja aby uzupełnić swoją kolekcję, albo by w ogóle zapoznać się z twórczością Lema (choć nie chce mi się wierzyć, że są jeszcze tacy, którzy w ogóle jej nie znają). Wśród przecenionych tytułów znajdziemy między innymi "Kongres Futurologiczny", "Opowieści o pilocie Pirxie", "Okamgnienie" czy dwa tomy eseju "Fantastyka i Futurologia". Każdy e-book dostępny jest oczywiście w formatach MOBI i ePUB. Promocja potrwa do końca tygodnia - do niedzieli, 15.IX.

REKLAMA

Od siebie polecam przede wszystkim "Dzienniki Gwiazdowe", moją ulubioną książkę w dorobku Lema. To zbiór opowiadań o gwiazdokrążcy Ijonie Tichym. Tichy, astronauta, badacz, członek Towarzystwa Opieki nad Małymi Planetami, eksplorując kosmos odkrywa kolejne planety, które stają się jego poletkiem badawczym. "Dzienniki Gwiazdowe", choć napisane z niezwykłą wprawą i swadą, zawierają wiele cennych i trafnych, uniwersalnych przemyśleń.

REKLAMA
lem

Urodzony we Lwowie Stanisław Lem, przedstawiciel nurtu fantastyki naukowej, był jednym z najznamienitszych pisarzy polskich. Jego debiutancką powieścią byli wydani w 1951 roku "Astronauci". Książki Lema zostały przetłumaczone na 40 ponad języków i osiągnęły łączny nakład przekraczający 30 milionów. Jego wpływ na światową literaturę S-F porównuje się do dokonać H.G. Wellsa i Olafa Stapledona. Za najwybitniejsze dzieła Lema uważa się „Dzienniki gwiazdowe”, „Eden”, „Śledztwo”, „Solaris”, „Summa technologiae”, „Cyberiadę” oraz „Opowieści o pilocie Pirxie”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA