REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Publio rozdaje darmowe e-booki. Macie jeszcze 2 godziny, żeby zgarnąć "Absurdy PRL-u"

Chcesz e-booka za darmo? Publio mówi: bierz. Jeszcze przez dwie godziny możecie zgarnąć "Absurdy PRL-u" Piotra Lipińskiego i Michała Matysa. Kolejną porcję bezpłatnych publikacji dostępna będzie jutro, między 9 a 12.

14.05.2015
18:54
Publio rozdaje darmowe e-booki. Macie jeszcze 2 godziny, żeby zgarnąć Absurdy PRL-u
REKLAMA
REKLAMA

I nie ma tu żadnych ukrytych kruczków. Nie trzeba też znać prawidłowych odpowiedzi na konkursowe pytania. Wystarczy posiadać konto na Publio.pl i kliknąć tutaj. A warto, bo to pozycja, która ukazała się pod koniec ubiegłego roku i normalnie kosztuje ok. 35 złotych. Do godziny 21:00 możecie mieć ją dostać zupełnie bezpłatnie. Tak o "Absurdach PRL-u" pisze wydawca:

REKLAMA

Dlaczego w PRL-u brakowało papieru toaletowego? Kto zjadł mięso? Jak dolar stał się w Polsce drugą walutą? Piotr Lipiński i Michał Matys rozwiązują najbardziej niedorzeczne zagadki Polski Ludowej.
Trudno sobie dziś wyobrazić, jak funkcjonował PRL – to najbardziej tajemniczy czas w powojennej historii polskiego społeczeństwa i państwa. Czas, kiedy wszędzie ustawiały się kolejki, bez względu na to „za czym kolejka ta stoi” – jak śpiewała Krystyna Prońko. Absurdalne było wszystko – zaopatrzenie w sklepach, mechanizmy biurokracji, relacje obywatela z władzą. Zagadki z tamtych lat do dziś fascynują.
Piotr Lipiński i Michał Matys rozwiązują najbardziej niedorzeczne z nich.
Dlaczego w PRL-u brakowało papieru toaletowego i cukru? Kto zjadł mięso? Kto pokazał pupę premierowi Jaroszewiczowi? Jak dolar stał się w Polsce drugą walutą? Co działo się z nastolatkami, którzy nagle znikali z ulic? Kto dokonał napadu stulecia? W jaki sposób na warzywach można było zbić fortunę?
I największa zagadka: jak to się stało, że PRL w ogóle istniał?

A teraz uwaga - Publio.pl będzie udostępniać po dwa darmowe e-booki przez najbliższe trzy dni. Będą to jeszcze: "Zagubione cywilizacje czyli Wielki szok datowania!", "Umarli tańczą", "Lalka" (maturzyści, jesteście tu?), "Gdański depozyt" oraz "Ludzie w kłopotliwych miejscach" i "Martin Scorsese. Rozmowy". Każdą z nich będzie można pobrać tylko przez trzy godziny, od 9 do 12 lub od 18 do 21. Warto zerknąć też na inne promocje, które e-księgarnia przygotowała z okazji Warszawskich Targów Książki - ich pełną listę znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA