REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Quantico", nowy serial ABC, to średniak z potencjałem opowiadający o agentach specjalnych

"Quantico" to jedna z jesiennych nowości, która zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych pod koniec września. Serial opowiada o grupie kandydatów na agentów specjalnych, którzy przechodzą szkolenie. Główną bohaterką produkcji jest Alex Parrish, grana przez Priyankę Choprę.

02.10.2015
16:30
"Quantico", nowy serial ABC, to średniak z potencjałem opowiadający o agentach specjalnych
REKLAMA
REKLAMA

"Quantico" to produkcja ABC Studios oraz Mark Gordon Company. Pomysłodawcą serialu jest Joshua Safran. W pierwszym odcinku poznajemy wszystkich najważniejszych bohaterów "Quantico", czyli rekrutów na agentów specjalnych FBI. Jak się szybko okaże - jedna z kilkudziesięciu osób, która przeszła szkolenie jest... terrorystą i odpowiada za zamach większy niż ten z 11 września 2001 roku.

Widzowie są jednocześnie świadkami przeszłych i przyszłych wydarzeń, których bezpośrednią bohaterką, a zarazem ofiarą, będzie Alex.

Każda z postaci, którą poznajemy skrywa jakąś tajemnicę i nikt, nie jest tym, kim się wydaje. Już w pierwszych minutach serialu zostajemy zaskoczeni. Druga i trzecia niespodzianka przychodzą pod koniec pilotażowego epizodu, kiedy orientujemy się, że serial przybierze zupełnie inną formę niż nam się początkowo wydawało. Główna bohaterka znajdzie się w olbrzymim niebezpieczeństwie, choć to inni mogą bać się jej działań.

Koniec pierwszego odcinka zwiastuje rozpoczęcie dziwnej gry na śmierć i życie, w której każdy jest podejrzany.

quantico
REKLAMA

Mimo że otwarcie "Quantico" prezentuje się przyzwoicie i zachęca, by obejrzeć przynajmniej jeszcze jeden odcinek, nie jest to serial, który zapadnie nam w pamięć. Niestety wszystko jest tu średnie, począwszy od aktorów, a skończywszy na narracji. Pomysł wydaje się ciekawy, ale jego wykonanie niestety nie powala. "Quantico" to po prostu kolejna nowość, jakich wiele w ciągu roku, która nie ma wystarczająco wielu atutów, by przebić się do grona czołowych produkcji, które namiętnie się ogląda i o których namiętnie się pisuje.

Nie wiem na pewno, czy obejrzę kolejny odcinek "Quantico". Niby można temu serialowi dać szansę, ale tylko wtedy, jeśli będzie się mieć sporą nadwyżkę czasu. Nie zaiskrzyło tak, jak powinno.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA