REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Odbierze nagrodę za „Pewnego razu… w Hollywood”

Quentin Tarantino pojawi się w Polsce. Słynny amerykański reżyser ma pojawić się w naszym kraju, aby podczas festiwalu filmowego Camerimage odebrać nagrodę za film „Pewnego razu… w Hollywood”.

30.10.2019
12:03
Quentin Tarantino z nagrodą od Camerimage. Reżyser przyjedzie do Polski
REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE nagrodził bowiem autora zdjęć do najnowszego filmu Tarantino - „Pewnego razu… w Hollywood” Roberta Richardsona wyróżnieniem za najlepsze zdjęcia. Reżyser, wraz z operatorem mają odebrać Nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser.

Pewnego razu w Hollywood - plakat class="wp-image-338161"

„Pewnego razu… w Hollywood” to film, który podzielił odbiorców. Jedni pełni są zachwytów nad pięknym portretem, jaki reżyser sprawił końcówce amerykańskich lat 60., inni narzekają na nadmierne rozpasanie dzieła, które nie trzyma odpowiedniego tempa akcji.

Wielce prawdopodobne jest jednak, że nagroda otrzymana podczas polskiego festiwalu będzie jedną z wielu, które produkcja zdobędzie w kolejnych miesiącach. Wiele mówi się o nominacjach do Złotych Globów oraz Oscarów, nie tylko za scenariusz i reżyserię, ale także dla odtwórców głównych ról - Leonardo DiCaprio i Brada Pitta. Przyjazd do Torunia może stać się zatem początkiem zwycięskiego pochodu dla filmu „Pewnego razu… w Hollywood”.

Edward Norton - zdjęcie promocyjne Fight Club class="wp-image-338164"

Warto zaznaczyć też, że Quentin Tarantino to nie pierwszy znamienity z zagranicznych gości, którzy pojawią się w listopadzie na uznanej imprezie branży filmowej.

Wcześniej potwierdzono już udział Edwarda Nortona.

REKLAMA

Aktor pojawi się w Toruniu, aby odebrać nagrodę imienia Krzysztofa Kieślowskiego za swoje dokonania aktorskie. Na polską ziemię zawitają także Danny DeVito i Richard Gere nagrodzeni wyróżnieniem za całokształt twórczości aktorskiej oraz reżyser Peter Greenaway, który otrzyma nagrodę za reżyserski całokształt twórczości.

Festiwal Camerimage odbędzie się w dniach 9-16 listopada w Toruniu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA