REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Radioactive” - amerykański film o Marii Skłodowskiej-Curie otrzymał właśnie zwiastun

Radioactive” w reżyserii Marjane Satrapi, reżyserski świetnie przyjętego „Perspepolis” oraz niecodziennej komedi „Głosy” z Ryanem Reynoldsem, opowiada historię Marii Skłodowskiej-Curie oraz odkrycia przez nią nowego pierwiastka, który zrewolucjonizował świat.

13.09.2019
21:44
Radioactive - Maria Skłodowska-Curie
REKLAMA
REKLAMA

Historia opowiada o karierze naukowej polskiej Noblistki i problemach, które wiązały się z zyskaniem uznania i pogłosu w zdominowanym przez mężczyzn świecie nauki.

Wątki, które były jedynie zaakcentowane w niedawnym filmie „Maria Skłodowska-Curie” z Karoliną Gruszką w tytułowej roli, wydają się znajdować na pierwszym planie nowej opowieści.

Co niezwykle ciekawe - projekt „Radioactive” jest adaptacją komiksu „Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout” autorstwa Lauren Redniss.

Jest to kolejny przykład na to, że opowieści obrazkowe mogą dotykać każdego, nawet najbardziej poważnego tematu.

Film pokazywany jest obecnie na Toronto International Film Festival (jego oficjalna premiera przewidziana jest na jutro, 14 września, a film będzie Filmem Zamknięcia imprezy), dlatego w sieci zadebiutował nowy materiał. Zwiastun przykuwa uwagę niecodzienną stylistyką jakby prześwietlonych zdjęć oraz niezłą grą aktorską brytyjskiej aktorki Rosamund Pike.

REKLAMA

Krótki materiał pokazuje też, że wiele momentów nowego filmu rozgrywać się będzie w animowanym świecie, ukazującym świat pierwiastków, a produkcja nie ucieknie także od trudnych pytań, dotyczących wiekopomnego odkrycia polskiej naukowiec.

W tej chwili nieznane są jeszcze plany dystrybucyjne filmu, ale należy spodziewać się, że prędzej czy później produkcja trafi na nasze ekrany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA