REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Radiohead wydał reedycję OK Computer z dodatkiem, który spodoba się geekom

Zespół Radiohead zaskoczył swoich fanów okolicznościowym wydaniem płyty "OK Computer". Znalazł się na niej nietypowy bonus w postaci programu komputerowego, który odtworzymy na emulatorze ZX Spectrum.

13.07.2017
12:02
Radiohead wydał reedycję OK Computer. Ucieszy się z niej każdy geek
REKLAMA
REKLAMA

Płyta "OK Computer" miała premierę w czerwcu 1997 r. Z okazji dwudziestolecia kultowego krążka, zespół Radiohead wydał okolicznościową reedycję. Za 130 dol. (lub 120 euro) fani otrzymują trzy płyty winylowe z dwudziestoma trzema utworami. Oprócz takich hitów jak "Karma Police" czy "Paranoid Android" na krążkach znalazły się też trzy niepublikowane utwory i inne dodatki. Zostały one zremasterowane z oryginalnych taśm analogowych.

W zestawie znajduje książka z niepublikowanymi grafikami oraz tekstami wszystkich utworów.

Największą niespodzianką jest kaseta magnetofonowa C90. Na niej zespół ukrył wiadomość dla fanów. Uczynił to w bardzo ciekawej formie.

 class="wp-image-89519"

Kaseta zawiera utwory demo, ale na jej końcu jest coś jeszcze. 2 minuty dźwięków znanych wszystkim, którzy korzystali z komputerów ZX Spectrum czy Commodore 64. To program komputerowy, który po uruchomieniu na emulatorze prezentuje się tak.

Kod składa się z trzydziestu wierszy. Na ekranie wyświetla się informacja: "Wewnątrz twojego domowego komputerowego znajdują się..." W tym miejscu pojawia się lista członków zespołu i data, 16 grudnia 1996 r. Dalej znajdziemy pozdrowienia: "with all our love". Następnie generowane są losowo kolory i dźwięki, wśród których zamieszczono gratulacje z powodu odkrycia sekretnej wiadomości oraz zaskakujący komunikat: "Syd żyje hmmm". Ma się to odnosić do Syda Barretta, muzyka wyrzuconego w 1968 r. z Pink Floyd.

REKLAMA

Członkowie Radiohead zdają sobie sprawę, że w dobie plików mp3 i streamingu mało kto dysponuje magnetofonem kasetowym. Dlatego fani, którzy nabyli tę wersję "OK Computer" mogą również pobrać zawartość kasety.

Informacje na temat okolicznościowego wydania płyty "OK Computer" znajdują się na stronie oknotok.co.uk.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA