REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

To Radiohead mieli nagrać tytułową piosenkę do ostatniego Bonda, czyli „Spectre”! Posłuchaj kapitalnego kawałka

W lipcu br. cały internet huczał o tym, że to zespół Radiohead wygrał kontrakt na napisanie tytułowego kawałka do „Spectre”. Tak się jednak nie stało i to Sam Smith nagrał wiodący utwór soundtracku do najnowszego filmu o Bondzie, notabene przyjętego dość chłodno.

25.12.2015
18:06
To Radiohead mieli nagrać tytułową piosenkę do ostatniego Bonda, czyli „Spectre”! Posłuchaj kapitalnego kawałka
REKLAMA

Dziś lider Radiohead, Thom Yorke, potwierdził na Twitterze, że rzeczywiście coś było na rzeczy.

REKLAMA

Niestety nie wyszło, ale z pracy nad utworem panowie z Radiohead byli więcej niż zadowoleni

Więc zdecydowali się dziś, w pierwszy dzień świąt, udostępnić wszystkim ową pieśń.

Nie wiem, jak Wy, ale ja uważam, że „Spectre” w wykonaniu Radiohead to piosenka zdecydowanie lepsza niż „Writings on the Wall” Sama Smitha. Ba, czuć w tym kawałku, że Radiohead poszli na kompromis - nagrali kawałek z prostą (jak na nich) linią melodyczną i z nieskomplikowanym aranżem (choć jakże pięknym). Słucha się tego wyśmienicie i coś mi się wydaje, że słuchałoby się też tego świetnie w kinie przy napisach początkowych nowego Bonda.

REKLAMA

Wiadomo, że muzycy Radiohead pracują nad nowym albumem, który planowany jest na 2016 r. Jeśli „Spectre” pokazuje kierunek prac, to jestem więcej niż zaintrygowany.

Zresztą Radiohead to jeden z niewielu zespołów we współczesnej muzyce rockowej, który można z całą stanowczością nazwać progresywnym. Jestem pewien, że cokolwiek nie nagrają, to będzie to kolejne arcydzieło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA