REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Obejrzeli 500 filmów, żeby sprawdzić, w którym śmiano się z Polaków. Raport zniknął, ale mamy go

Reduta Dobrego Imienia opublikowała dziś raport pt. „Możliwości przeciwdziałania zniesławieniom na platformach streamingowych typu Netflix”, w którym porusza tematykę potencjalnych przekłamań na temat historii Polski. Mieliśmy naprawdę dużo szczęścia, że zdążyliśmy zapoznać się z jego treścią, bowiem raport zniknął z sieci niemal tak szybko jak się pojawił. Dlaczego?

27.05.2020
12:01
raport widmo na temat netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

Informacja o tym, że w środę ukaże się raport dotyczący przekłamań historycznych dotyczących Polski i Polaków (a także — jak piszą twórcy dokumentu — „wadliwych kodów pamięci”) mających pojawiać się na platformach streamingowych, wywołała wśród internautów duże poruszenie. Wszystko zaczęło się od zarzutów formułowanych przez część publicystów pod adresem serialu „Jeszcze nigdy”:

Serial Netflixa. Bohaterka wymienia 7 grup eksterminowanych przez nazistów. A Polacy? | https://t.co/7hugIopDr0 https://t.co/BHSlQzmvJY

— Tygodnik Solidarność (@Tysol) May 26, 2020

Do formułowanych na Twitterze wątpliwości odniósł się Maciej Świrski, prezes fundacji Reduta Dobrego Imienia, który zapowiedział specjalny raport w tej sprawie:

Wpis Świrskiego wywołał kolejną falę komentarzy, tym razem bardzo ironicznych:

Raport widmo

REKLAMA

Jak się okazuje, jesteśmy jednymi z niewielu „szczęśliwców”, którym udało się do raportu dotrzeć. Szumnie zapowiadany przez RDI dokument zniknął bowiem chwilę po tym, jak się pojawił. Próbowaliśmy ustalić, dlaczego tak się stało. Niestety, przynajmniej na razie, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Niedługo będziecie mogli przeczytać naszą analizę raportu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA