REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Disney pokazał zwiastun nowego filmu twórców „Krainy lodu”. Kiedy kinowa premiera „Raya i ostatni smok”?

Disney mocno liczy na wycofanie obowiązujących obecnie w kinach obostrzeń i szykuje długą listę filmowych hitów na kilka najbliższych miesięcy. Jedną z pierwszych produkcji będzie animacja „Raya i ostatni smok” stworzona przez studio odpowiedzialne za filmy „Vaiana i skarb oceanu” oraz „Kraina lodu”. Kiedy ma nastąpić jej premiera?

27.01.2021
9:14
disney filmy
REKLAMA
REKLAMA

Walt Disney Animation Studios to drugie obok Pixara najsłynniejsze i najbardziej dochodowe studio animacji na świecie. W trakcie swojej wieloletniej historii doczekało się długiej listy hitów, ale na początku XXI wieku przeżywało dosyć spory kryzys. Dopiero od 2010 roku mówimy o swoistym odrodzeniu marki, która zaczęła znów na poważnie ścigać się z Pixarem, czego efektem były takie filmy jak „Zaplątani”, „Zwierzogród” czy dwie części „Krainy lodu”.

W 2021 roku do kin i na VOD trafi najnowsza produkcja od Walt Disney Animation Studios, czyli „Raya i ostatni smok”. Przygodowy film familijny opowie o fantastycznym świecie zwanym Kumandra. Jego mieszkańcy kiedyś w pokoju współpracowali ze sobą nawzajem i starożytną rasą smoków. Ci ostatni niemal doszczętnie wyginęli jednak, by ocalić ludzkość przed zniszczeniem. 500 lat później zagrożenie ze strony potworów powróciło, dlatego tytułowa bohaterka udaje się na poszukiwanie ostatniego ze smoków.

Raya i ostatni smok – zwiastun:

Oryginalna obsada składa się niemal w całości z aktorów pochodzenia azjatyckiego, którzy wcielili się w najistotniejsze role. Rayę zagra Kelly Marie Tran, a oprócz niej usłyszymy także głosy Awkwafiny, Gemmy Chan, Sandry Oh, Benedicta Wonga, Daniela Daego Kima i Alana Tudyka. Szczegółowa lista aktorów tworzących polską wersję dubbingową nie jest jeszcze znana. Nie opublikowano też póki co rodzimej wersji zwiastuna.

Sądząc po zaprezentowanym zwiastunie, możemy spodziewać się produkcji wypełnionej akcją, humorem i przygodą. Nie zabraknie tu też typowego dla filmów Disneya przesłania dotyczącego konieczności wiary w siebie i współpracy z innymi. „Raya i ostatni smok” w krajach mających legalny dostęp do Disney+ zadebiutuje jednocześnie w kinach i na VOD.

REKLAMA

Disney niedawno zaktualizował kalendarz swoich najbliższych premier. Film „Raya i ostatni smok” trafi do kin 9 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA