REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wracają lata 80. i 90. Zupełnie nowe seriale, które powstają na bazie kultowych telewizyjnych licencji

Osoby pamiętające czasy srebrnego ekranu z lat 70., 80. i 90. niebawem przeżyją drugą młodość. W ofercie zachodnich stacji pojawią się nowe wersje klasyków sprzed lat. Przed nami kilka naprawdę sentymentalnych telewizyjnych premier.

04.04.2018
8:40
Wracają lata 80. i 90.! Oto nowe seriale na kultowych licencjach
REKLAMA
REKLAMA

Sabrina nastoletnia czarownica

 class="wp-image-37115"

Powrót serialu będzie miał miejsce na platformie Netflix. Wiadomo już, kto wcieli się w główną rolę. Tytułową Sabriną zostanie Kiernan Shipka, która dotychczas występowała w horrorze Zło we mnie, komedii Psy i koty oraz świetnym serialu Mad Men (tak, wtedy była jeszcze małą dziewczynką).

Wiadomo, że bohaterce będzie towarzyszyć kot/kotka Salem, którą można już zobaczyć na oficjalnym tweecie od producenta, który wcześniej maczał palce przy Riverdale. Netflix zamówił od razu dwa sezony widowiska, po 20 odcinków każdy.

Roswell

 class="wp-image-130426"

Kultowy serial o spotkaniach bliskiego stopnia z przystojnymi kosmitami powróci dzięki stacji CW. Główną bohaterką serialu zostanie córka nielegalnych imigrantów z Meksyku. Młoda kobieta powraca do Roswell, gdzie spędziła wczesne lata młodzieńcze.

Tam ponownie spotyka obiekt swoich nastoletnich westchnień. Mężczyzna jest teraz policjantem, a jednocześnie Obcym pochodzącym z kosmosu, który skrupulatnie ukrywa swoje nadprzyrodzone zdolności. Oczywiście główna bohaterka odkrywa ten sekret.

Karate Kid (Cobra Kai)

 class="wp-image-145485"

Cobra Kai to nie remake, ale kontynuacja kultowego filmu Karate Kid z lat 80. Co najlepsze, chociaż obie te produkcje dzielą aż 34 lata, tutaj i tutaj występują ci sami aktorzy! W mniejszego i słabszego Daniela ponownie wciela się Ralph Macchio, z kolei William Zabka znowu odegra rolę Johny’ego.

Tym razem to właśnie Johny zostaje głównym bohaterem, a Danielowi bliżej do antagonisty. Odwrócenie ról to jedna z największych zalet tego tytułu, który jest produkowany przez YouTube RED.

Xena: Wojownicza Księżniczka

 class="wp-image-52573"

Jeden z najlepszych popcornowych seriali kostiumowych powróci w zupełnie nowej odsłonie. Niestety, prace nad XXI-wieczną Xeną są dopiero na bardzo wczesnym etapie. Główną twarzą projektu jest Javier Grillo-Marxuach. To telewizyjny scenarzysta, który pracował przy takich seriach jak Lost oraz Law and Order.

Prace nad Wojowniczą Księżniczką trwają na zamówienie stacji NBC. Mówi się, że tym razem Xena ma zostać sztandarem środowisk feministycznych, nie stroniąc jednocześnie od miłości z innymi kobietami.

Zagubieni w kosmosie

Zagubieni w kosmosie class="wp-image-135796"

Jeżeli sądzisz, że nadchodząca produkcja Netfliksa to autorski pomysł platformy VoD, jesteś w wielkim błędzie. Oryginalni Zagubieni w kosmosie to serial science fiction z 1965 roku, opowiadający o locie w kosmos profesora Johna Robinsona wraz z całą jego rodziną.

Wszystko po to, aby znaleźć sposób na rozwiązanie problemów futurystycznej, przeludnionej Ziemi z… odległego, osadzonego w dalekiej przyszłości 1997 roku. Uwielbiam te nieco naiwne, archaiczne wizje przyszłości z minionych lat, które mają nikłe odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Starsky and Hutch

 class="wp-image-146373"

To ma być jeden z najważniejszych seriali platformy VoD Amazonu. W jego produkcję będzie również zaangażowane Sony Pictures, które posiada prawa do marki. Za scenariusz odpowie z kolei sam James Gunn - reżyser Strażników Galaktyki. W pracy pomogą mu również jego bracia.

Starsky and Hutch Amazonu zostanie kontynuacją przygód bohaterów kultowego serialu o gliniarzach. Jednak nawet przybliżona data premiery wciąż pozostaje tajemnicą.

Śmiertelne zauroczenie

 class="wp-image-146376"
REKLAMA

Surrealistyczna, absurdalna i kultowa komedia z lat 80. zostanie stworzona na nowo, tym razem jako odcinkowa produkcja składająca się z dziesięciu epizodów. One również opowiedzą o małomiasteczkowej społeczności i grupie wpływowych dziewczyn.

W życiu uczennic pojawi się tajemniczy młody mężczyzna z bronią schowaną za paskiem opinającym już i tak zbyt ciasne jeansy. Niestety, tym razem nie zobaczymy odtwórczyni głównej roli, czyli Winony Ryder.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA