REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jest pierwszy zwiastun pełnometrażowego Resident Evil. Tego „prawdziwego”, od twórców gier

"Resident Evil: Vendetta" to już trzecia odsłona pełnometrażowej animacji od producentów serii gier wideo. Świetna alternatywa dla osób rozczarowanych hollywodzką adaptacją tej franczyzy.

22.09.2016
9:50
Zobacz zwiastun "prawdziwego" RE - Resident Evil: Vendetta
REKLAMA
REKLAMA

Filmy z logo Resident Evil można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to doskonale znane produkcje amerykańskie z Milą Jovovich w roli głównej. Te potworki posiadają świetne efekty 3D, lecz niestety mają bardzo, bardzo mało wspólnego z pierwowzorem w grach wideo.

Z tego powodu dla zagorzałych fanów serii produkuje się pełnometrażowe, komputerowe animacje z błogosławieństwem samych producentów gier. Te stanowią nierozłączną część uniwersum, a także poszerzają je o nowe postaci i wydarzenia.

Właśnie do tej drugiej kategorii trzeba zaliczyć "Resident Evil: Vendetta".

Animacja doczekała się pierwszego zwiastuna. Ten jest jednak dosyć „specyficzny”, ponieważ został zaadresowany do japońskiego odbiorcy:

Na materiale reklamowym możemy zobaczyć dwóch najważniejszych męskich bohaterów uniwersum Resident Evil - Leona Kennedy’ego oraz Chrisa Redfielda. Obaj mężczyźni to weterani walki z żywymi trupami, którzy poświęcili życie w imię światowego bezpieczeństwa i rozpracowywania terrorystów handlujących niebezpiecznymi wirusami.

REKLAMA

Dlaczego duet kluczowych bohaterów w jednej animacji? To tylko moje przypuszczenia, ale zgaduję, że "Resident Evil: Vendetta" będzie grało na dwóch nastrojach. Muskularny Chris Redfield wprowadzi do animacji sekwencji akcji oraz wymiany ognia, z kolei fragmenty Leona Kennedy’ego będą mroczniejsze, powolniejsze i bardziej klimatyczne.

"Resident Evil: Vendetta" zadebiutuje dopiero w 2017 roku, najprawdopodobniej po premierze gry Resident Evil 7.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA