REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bohater czy zamachowiec? Film „Richard Jewell” w reżyserii Clinta Eastwooda już na HBO GO

Richard Jewell został oskarżony o podłożenie bomby w Centennial Olympic Park, chociaż tak naprawdę próbował zapobiec jej wybuchowi. Jego niezwykłą historię postanowił opowiedzieć Clint Eastwood. Ostatni do tej pory film w reżyserii aktora właśnie pojawił się na HBO GO. 

17.01.2021
12:30
richard jewell hbo go premiera
REKLAMA
REKLAMA

Na początku 2020 roku na ekrany polskich kin wszedł ostatni jak do tej pory film Clinta Eastwooda zatytułowany po prostu „Richard Jewell”. Reżyser opowiada w nim historię ochroniarza oskarżonego przez media o zbrodnię – podłożenie bomby w Centennial Olympic Park.

W „Richard Jewell” Eastwood skupia się na tytułowej postaci, pokazując, jak Jewell próbuje zapobiec wybuchowi podłożonej w 1996 roku bomby na Centennial Olympic Park.

W wyniku katastrofy setki osób zostały rannych, a gdyby nie tytułowa postać ofiar z pewnością byłoby o wiele więcej. I chociaż w oczach opinii publicznej Jewell początkowo jawi się jako bohater, to szybko prasa i telewizja zmieniają swoje podejście do niego, oskarżając go o przeprowadzenie zamachu.

Reżyser nie podaje jednak łatwych odpowiedzi. Swoją historię prowadzi tak, abyśmy mogli odkrywać kolejne jej znaczenia. Opowiada o ambicjach i ich zgubnych skutkach. Porusza temat działania służb porządkowych i mediów, nie będąc jednoznacznym w swych ocenach. Nie spodziewajcie się pomnika trwalszego niż ze spiżu postawionego tytułowemu bohaterowi. „Richard Jewell” jest kinem wielowarstwowym, od którego trudno się oderwać, czego w pewnym stopniu zasługą są nietuzinkowe kreacje aktorskie.

Na ekranie zobaczymy świetnego Sama Rockwella, dobrze znaną kinomaniakom Kathy Bates czy ulubieńca fanów „Mad Men”, Jona Hamma. I chociaż wszyscy odwalają kawał dobrej roboty, to na ekranie najbardziej błyszczy Paul Walter Hauser w głównej roli, jak tylko mogąc niuansując swego bohatera. Jak to wszystko wygląda w praktyce możecie przekonać się już teraz, bo „Richard Jewell” dziś debiutuje na HBO GO.

REKLAMA

Film „Richard Jewell” obejrzycie na platformie HBO GO.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA