REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Iron Man w serialu HBO, czyli Robert Downey Jr. połączy siły z twórcami Detektywa

Drugi sezon serialu Detektyw okazał się klapą, ale HBO nie ma zamiaru żegnać się z Niciem Pizzolatto. Twórca dostanie kolejną szansę przy innej produkcji, w której udział ma wziąć sam Iron Man, czyli Robert Downey Jr.

16.08.2016
12:42
Robert Downey Jr Iron Man
REKLAMA
REKLAMA

Serial Detektyw (True Detective) okazał się nieoczekiwanym hitem. Dobrze rozpisana zagadka i nietuzinkowe kreacje Rusta Cohle’a (Matthew McConaughey) i Marty’ego Harta (Woody Harrelson) przyciągnęły przed ekrany rzesze ludzi. Produkcja emitowana na stacji HBO nie pozwalała się od siebie oderwać.

Gwiazda Detektywa niestety szybko zgasła.

Sam dołączyłem w połowie sezonu do widzów Detektywa. Przez kilka tygodni śledziłem losy dwóch funkcjonariuszy policji na przestrzeni lat i ich polowanie na Króla w żółci, a także analizowałem różne odniesienia do kultury z takim samym zaciekawieniem, z jakim przez 6 lat kibicowałem w polowaniu na Red Johna bohaterom Mentalisty.

Drugi sezon Detektywa okazał się niestety rozczarowaniem. Cała magia gdzieś uleciała, a nowi bohaterowie - mimo zaangażowania do produkcji wielu znanych nazwisk - nie byli w stanie równać się z duetem z pierwszego sezonu. Nic Pizzolatto dostał duży kredyt zaufania, które nadwyrężył - zarówno u włodarzy HBO, jak i u swoich fanów.

Detektyw może i jak na razie wyhamował, ale HBO nie stawia kreski na jego twórcy.

Nic Pizzolatto porwał się z motyką na słońce i tak jak szybko zdobył rzesze fanów, tak też szybko stracił poparcie opinii publicznej. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle powstanie trzeci sezon True Detective, ale nie oznacza to, że Nic Pizzolatto siedzi z założonymi rękami.

Jak podaje Variety, twórca Detektywa ruszy niedługo z nowym projektem dla HBO. W realizacji ma uczestniczyć nie kto inny, jak Robert Downey Jr., czyli Iron Man z blockbusterów Marvela - jedno z najgłośniejszych nazwisk Hollywoodu ostatnich lat. Obaj panowie mają wziąć na warsztat reboot Perry Mason.

Robert Downey Jr. wraca do telewizji.

Reboot Perry Mason, czyli serialu z Raymondem Burrem emitowanego na antenie CBS w latach 1957–1966 to najwyraźniej oczko w głowie aktora. Robert Downey Jr. próbował doprowadzić realizację tego projektu do skutku w formie filmu przy pomocy Warner Bros już w 2011 roku. Po klapie The Judge projekt ten zarzucono.

REKLAMA

Jak podaje źródło Variety, reboot Perry Mason ma być serialem, a nie pełnometrażowym filmem telewizyjnym. W produkcji będą maczać palce nie tylko Nic Pizzolatto i Robert Downey Jr., ale też żona głównej gwiazdy - Susan Downey - oraz Joe Horacek (jako producenci wykonawczy).

Jeśli informacje się potwierdzą - na razie przedstawiciele HBO i głównych zainteresowanych nabrali wody w usta - będzie to oznaczać, że Robert Downey Jr. wraca do świata telewizji po wieloletniej nieobecności. Ostatnim razem aktor na małym ekranie pojawił się na przełomie wieków w Ally McBeal.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA