REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Robert Downey Jr. zrobi serial dla Netfliksa. „Łasuch” opowiada o pokręconym świecie po apokalipsie

Robert Downey Jr. i Netflix zrobią razem serial. „Łasuch” to postapokaliptyczny komiks od DC. 

13.05.2020
13:22
sweet tooth lasuch netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Sweet Tooth”, a po polsku „Łasuch” to komiks o świecie, w którym dziwna choroba zabiła miliardy ludzi. Sprawiła również, iż dzieciaki zaczęły się rodzić ze zwierzęcymi cechami. Cały dramat tego świata polega jednak na tym, iż epidemia zmniejszyła ludzkie zdolności prokreacyjne. Młodych ludzi jest więc bardzo mało, a te które się rodzą, cóż, mają poroża, kocie uszy i inne cechy, które upodobniają je do zwierząt.

Stworzony przez Jeffa Lemire’a komiks nie zaskakuje może oryginalnym pomysłem, ale już kreacja świata, który panicznie boi się i zwalcza dzieci-hybrydy, ujmuje. Jest to jedna z tych opowieści, w której klimat jest tak ciężki, że można kroić go nożem, a bohaterowie są tak dwuznaczni moralnie, że nigdy nie wiadomo, kto komu i kiedy wbija nóż w plecy. Kiedy kilka miesięcy temu czytałem 1. tom, zastanawiałem się, dlaczego nikt tego jeszcze nie zekranizował. I doczekałem się.

Netflix ogłosił, że „Łasuch” zostanie zekranizowany.

W oficjalnych materiałach czerwony serwis VOD posiłkuje się jednak tytułem angielskim „Sweet Tooth”, który jeszcze może ulec spolszczeniu.

Netflix zamówił osiem odcinków serialu, każdy ma trwać 60 minut. Na ekranie pojawią się m. in. : Christian Convery („Mój piękny syn”, „Tiger Rising”, „Playing With Fire)”, Nonso Anozie („Zoo”, „Dracula, „Gra o Tron”). Showrunnerem serii został Jim Mickle („Hap i Leonard”, „W cieniu księżyca”).

Jednym z producentów wykonawczych jest Robert Downey Jr.

REKLAMA

Już z zapowiedzi serialu wynika, że historia pokazana przez Netfliksa nie będzie wiernie trzymała się oryginału. Czytamy w niej między innymi, że Gus (chłopiec z porożem jelenia) dołączy do mieszanej rodziny ludzi i ich dzieci (więc zapewne również hybryd), a 1. tom komiksu opowiadał o tym, jak ów Gus spotkał pewnego bardzo groźnego człowieka i przebył z nim długą i wyjątkowo trudną drogę przez opuszczoną i dziką Amerykę.

Data premiery serialu „Sweet Tooth” nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA