REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Nadchodzi Team Downey. Aktor wraz z żoną chcą stworzyć uniwersum Sherlocka Holmesa

Robert Downey Jr. wraz z żoną Susan planują stworzenie uniwersum Sherlocka Holmesa. Chcą zrobić to w stylu MCU, choć nie mają zamiaru powielać zużytych schematów.

06.10.2020
11:45
robert downey jr susan sherlock holmes
REKLAMA
REKLAMA

Para o swoich planach opowiedziała na Fast Company Innovation Festival, odbywającym się właśnie wirtualnym konwencie. Producentka Susan Downey, która była kiedyś jedną z prezesek Dark Castle Entertainment i piastowała wysokie stanowisko w Silver Pictures, stworzyła wraz z mężem Team Downey.

Robert Downey Jr., który wcielił się w rolę Sherlocka Holmesa w 3 filmach (trzeci w drodze, premiera planowana na przyszły rok), widzi potencjał w postaciach wykreowanych przez Arthura Conan Doyle'a. Nowa seria miałaby być realizowana dla HBO Max.

Czujemy, że w tym momencie nie ma żadnego tajemniczego uniwersum, a Conan Doyle jest zdecydowanie dobrym głosem na tym polu, także do dziś – stwierdził Downey Jr.

Downey Jr. uczy się na historii MCU

Podczas festiwalowego panelu Robert i Susan rozmawiali z prowadzącą o tym, czego ten pierwszy nauczył się podczas pracy nad Marvel Cinematic Universe z Kevinem Feige'm, o wolnej niszy na rynku, którą mógłby zająć świat stworzony przez Conan Doyle'a, a także o tym, czego para chciałaby uniknąć.

Nie chcemy czegoś powtarzać, robić tego, co zostało już zrobione gdzieś indziej – powiedział Robert Downey Jr.

Praca przy MCU z pewnością może pomóc aktorowi przy tworzeniu nowego uniwersum. Downey Jr. był częścią franczyzy od samego początku, czyli 2008 roku i filmu „Iron Man”. Pożegnał się z nią zaś w zeszłym roku filmem „Avengers: Koniec gry”.

REKLAMA

Premiera trzeciego filmu o przygodach Sherlocka Holmesa z udziałem Roberta Downeya Jr. póki co zaplanowana jest na grudzień 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA