REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Media

Robert Janowski uderzył w TVP i byłych kolegów za brak wsparcia dla WOŚP

Program „Jaka to melodia” przez ponad 20 lat swojego istnienia kojarzył się jednoznacznie z prowadzącym go Robertem Janowskim. Prezenter telewizyjny zgłosił się właśnie z publicznym apelem do dawnych koleżanek i kolegów w sprawie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która jest przez TVP notorycznie ignorowana.

02.02.2021
15:48
robert janowski wośp
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Robert Janowski współpracę z Telewizją Polską i programem „Jaka to melodia” zakończył w 2018 roku. Pożegnanie nie przebiegło w pokojowej atmosferze, a były prowadzący nie szczędził później niekiedy krytycznych słów wobec swojej byłej stacji. Kilkanaście godzin temu opublikował kolejnego posta uderzającego w TVP oraz niegdysiejszych kolegów, z którymi pracował przez ponad 20 lat. Poszło o niedawno zakończony 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Organizowanie corocznie wydarzenie zakończyło się dużym sukcesem, dzięki zebraniu środków w wysokości ponad 127 mln złotych na rzecz oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (choć nie obyło się też bez kontrowersji po wypowiedzi Jerzego Owsiaka o aborcji). A przecież gdyby nie negatywne nastawienie środowisk prawicowych do WOŚP-u i systemowe ignorowanie akcji przez media publiczne, kwota mogłaby być jeszcze wyższa.

Dlatego Robert Janowski wyraził swoje głębokie rozczarowanie postawą dawnych kolegów, którzy „zmienili poglądy wraz ze zmianą prezesa”.

Były prowadzący „Jaka to melodia” rozpoczął długą wiadomość opublikowaną na Instagramie od gratulacji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za udany w jego ocenie finał. Jednocześnie zaznaczył, że musi wyrazić swój sprzeciw wobec zachowania Telewizji Polskiej (stacja niemal w całości zignorowała wydarzenie m.in. w wydaniu głównym „Wiadomości”), a także znanych mu osób pracujących dla publicznego nadawcy.

Te same osoby, które obecnie nie widzą powodu, żeby pokazywać się z serduszkiem WOŚP-u przyklejonym do klapy, miały bowiem kiedyś „przeżywać każdą następną złotówkę w owsiakowej puszce”. Zdaniem Roberta Janowskiego to wyraz hipokryzji i służalczości wobec obecnego prezesa TVP Jacka Kurskiego. Dlatego skierował się do dawnych kolegów z zapytaniem, co się z nimi stało i co kieruje ich poczynaniami. Na razie nie doczekał się jednak jeszcze żadnej publicznej odpowiedzi w tej sprawie. Pozytywnie zareagowali za to fani Janowskiego na Instagramie, bo wielu z nich ma podobne spojrzenie na zachodzące w Telewizji Polskiej procesy.

REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w 2021 roku 127 495 626 zł.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA