REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix kręci program o Formule 1. Jednym z bohaterów będzie Robert Kubica

Do bazy Netfliksa trafi program poświęcony Formule 1. Realizując serię o wyścigach, trudno pominąć w niej osobę Roberta Kubicy. Z tego samego założenia wychodzą twórcy, gdyż ekipa wraz z kamerami towarzyszy Polakowi na torze F1 w Abu Zabi.

29.11.2018
10:51
robert kubica netflix formula 1
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja będzie się składać z 10 odcinków, zaś jej premiera jest przewidziana na początek 2019 roku. Jak mówił o projekcie Sean Bratches, dyrektor komercyjny F1:

Umowa z Netfliksem daje nam szansę pokazania fascynującej historii, która rozgrywa się za kulisami podczas sezonu F1. To jest coś, czego kibice nie mieli szansy widzieć nigdzie indziej. Serial ukaże ten sport w innej perspektywie, co z pewnością zachwyci fanów na całym świecie i pozwoli dotrzeć do nowych sympatyków.

Przez ostatnie kilka miesięcy twórcy wraz z kamerami śledzili to, co działo się na torze F1, mając też nieograniczony dostęp do zawodników i ich zespołów. Od kilku dni w centrum zainteresowania ekipy Netfliksa jest Robert Kubica, o czym za pośrednictwem Twittera poinformował Maciej Jermakow, dziennikarz Eleven Sports:

Serial opowie o ubiegłym sezonie F1, ale ważnym elementem będzie też powrót Roberta Kubicy.

Polski sportowiec od przyszłego sezonu będzie kierowcą Williamsa, gdzie wcześniej był kierowcą testowym i rezerwowym. Krakowianina zobaczymy w bolidzie zapewne 17 marca na torze Albert Park w Melbourne. Obecnie bierze on udział w posezonowych oficjalnych testach opon Pirelli w Abu Zabi, gdzie właśnie towarzyszy mu Netflix.

Wiele osób nie wierzyło w powrót Kubicy za kółko po jego wypadku, któremu uległ w 2011 roku. W Rajdzie Ligurii jego Skoda Fabia S2000 wypadła z trasy i z dużą prędkością uderzyła w barierę. Ku uciesze fanów stało się jednak inaczej. Umowa Roberta Kubicy zacznie obowiązywać od stycznia i najpewniej będzie się ścigał w F1 przynajmniej przez dwa najbliższe sezony.

REKLAMA

Wyścigi nie tylko na Netfliksie.

W 2018 roku w serwisie Amazon Prime Video zadebiutował program Grand Prix Driver. Składa się on z czterech epizodów ukazujących kulisy pracy McLarena i Hondy w sezonie 2017. Narratorem serii jest Michael Douglas.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA