REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Rock and Roll Hall Of Fame 2018: znamy zwycięzcę głosowania fanów

Galeria Sław Rock and Rolla ujawniła wyniki tegorocznych wyborów wykonawcy, który według internautów powinien zostać wyróżniony. Najwięcej głosów otrzymał Bon Jovi.

06.12.2017
21:12
Znamy wyniki tegorocznego głosowania do Rock and Roll Hall Of Fame
REKLAMA
REKLAMA

Nie oznacza to jednak, że zespół z New Jersey może być pewien przyjęcia do Rock and Roll Hall Of Fame. Grupa, razem z czterema innymi wykonawcami, uzyskała na razie oficjalną nominację. Ostateczną decyzje podejmie grono około 900 ekspertów, na które składają się muzycy, dziennikarze i osobistości z branży.

Jednak zwycięzca internetowego głosowania zawsze trafiał do Rock and Roll Hall Of Fame.

Do tej pory dzięki pomocy użytkowników sieci do Galerii Sław trafili: Rush, Kiss, Stevie Ray Vaughan, Chicago oraz Journey. W tym roku na Bon Jovi oddano w sumie 1 162 098 głosy. Na drugim miejscu, z wynikiem 947 726 głosów, uplasowała się grupa The Moody Blues. Pozostali kandydaci zostali daleko w tyle; Dire Straits wybierano łącznie 613 716 razy, The Cars 552 707 razy, a Judas Priest 538 467 razy. Oprócz wymienionych w tym roku można było głosować także m.in. na Radiohead, Depeche Mode czy Ninę Simone. Ostateczną listę przyjętych poznamy 13 grudnia. Uroczystości wprowadzenia do Galerii Sław odbędą się 14 kwietnia 2018 roku w Public Hall w Cleveland.

Aby uzyskać nominację do Rock and Roll Hall Of Fame, musi minąć co najmniej 25 lat od debiutu artysty.

REKLAMA

Paradoksalnie najmłodsi stażem w pierwszej piątce są zwycięzcy głosowania. Bon Jovi swoją pierwszą płytę, zatytułowaną po prostu Bon Jovi, wydał w 1984 roku. Teoretycznie mogli więc zostać wyróżnieni już siedem lat temu. Z kolei najdłużej na swoją kolej czeka grupa The Moody Blues; ich debiutancki krążek The Magnificent Moodies trafił do sprzedaży w 1965 roku.

Rock and Roll Hall Of Fame skupia najważniejszych artystów od 1986 roku. Wówczas uhonorowano takich wykonawców, jak Elvis Presley, Chuck Berry czy Ray Charles. Corocznie do grona wyróżnionych przyjmowana jest kolejna grupa, zwana klasą. W tym roku do Galerii Sław wprowadzeni zostali Electric Light Orchestra, Joan Baez, Journey, Pearl Jam, Tupac i Yes.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA