REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Rocky Horror Picture Show" doczeka się remake'u

Kultowy film "Rocky Horror Picture Show", który w tym roku obchodzi czterdziestą rocznicę premiery doczeka się nowej wersji. Za stworzenie remake'u odpowiedzialna będzie telewizja Fox.

13.04.2015
11:52
"Rocky Horror Picture Show" doczeka się remake'u
REKLAMA
REKLAMA

"Rocky Horror Picture Show" to filmowy musical w reżyserii Jima Sharmana z 1975 roku, będący adaptacją sztuki teatralnej "The Rocky Horror Show" autorstwa Richarda O'Briena. To opowieść o parze narzeczonych, która trafia do zamku, gdzie poznają grupę dziwacznych ludzi, biorących udział w transylwańskim zjeździe. Film stylistyką nawiązuje do horrorów klasy B i filmów science fiction z lat 1940-1970. W rolach głównych wystąpili w nim Tim Curry, Susan Sarandon i Barry Bostwick. Trzydzieści lat po premierze, został wpisany do National Film Registry jako dzieło o wartości kulturowej i historycznej Stanów Zjednoczonych.

rocky horror picture show
REKLAMA

Nowa, dwugodzinna wersja widowiska nosi tymczasowy tytuł "The Rocky Horror Picture Show Event". Jej reżyserem jest Kenny Ortega, wcześniej pracujący m. in. przy "High School Musical". Producentami wykonawczymi będą Gail Berman oraz Lou Adler, który odpowiadał za oryginalny "Rocky Horror Picture Show". Opowiedziana w remake'u historia ma być niemal w stu procentach zbieżna z oryginalną, uwspółcześniona zostanie natomiast jej warstwa wizualna.

Istnieje raczej niewielka szansa, że remake "Rocky Horror Picture Show" spodoba się miłośnikom otoczonej kultem wersji z 1975 roku. Telewizja Fox ma zapewne nadzieję, że zostanie on dobrze przyjęty wśród młodszego pokolenia, które albo oryginału w ogóle nie widziało albo dla którego był on zwyczajnie zbyt oldschoolowy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA