REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Genialny serial historyczny wreszcie wrócił do VOD. Czekaliśmy na niego latami

Nawet nie wiem, jak miałbym się tą informacją nie podzielić. „Rodzina Borgiów” wreszcie wróciła do VOD. Czekaliśmy na nią tak długo, że straciłem nadzieję, że kiedykolwiek będzie dostępna.

31.05.2023
13:06
rodzina borgiow skyshowtime serial historyczny
REKLAMA

Był taki moment w historii seriali telewizyjnych, w którym stacje telewizyjne bardzo chętnie realizowały widowiska historyczne w wersji dla dorosłych. Jak to działało? Na warsztat brano jakiegoś dziejowego bohatera, rzadziej moment, pisano scenariusz dość wiernie oddający tło danych czasów i… dorzucano tony nagości. Chodziło o to, aby prawdziwe wydarzenia podlać kontrowersją, która – mówiąc w pewnym dopuszczalnym uproszczeniu – sprzeda serial.

REKLAMA

Oczywiście ta strategia ma swoje wady, jak choćby taką, że próbuje dotrzeć do widza, wykorzystując dość niskie metody. A jednak dzięki temu dostaliśmy kilka naprawdę brawurowych seriali historycznych. Świetnie zagranych, z doskonałą obsadą aktorską, świetnymi kostiumami i przede wszystkim z interesującą wizją przedstawionego świata. Wystarczy wymienić „Rzym”, „Dynastię Tudorów” czy właśnie „Rodzinę Borgiów”.

„Rodzina Borgiów” już na SkyShowtime.

REKLAMA
Rodzina Borgiów na SkyShowtime

Emitowana od 2011 roku „Rodzina Borgiów” doczekała się trzech sezonów. W sumie powstało 29 odcinków i wszystkie dostępne są aktualnie w serwisie SkyShowtime. Produkcja zabiera widza do Rzymu przełomu XV i XVI wieku, gdzie papież Aleksander VI i jego rodzina radzą sobie z trudną sytuacją polityczną tamtego regionu i tamtych czasów. Choć wydarzenia tamtej epoki zmuszają papieża  Rodriga Borgię do pokonania wielu wyzwań politycznych, to równie ważnym tematem są tutaj relacje między członkami jego rodziny, wieloletnią partnerką oraz dziećmi. Rzecz jasna nie brakuje tutaj mocnych i bardzo podkręconych scen przeznaczonych tylko dla dorosłego widza, moim jednak zdaniem produkcja świetnie broni się, jako relatywnie wierna opowieść o tamtym czasie.

Bardzo dojrzały scenariusz uzupełnia tu świetna obsada aktorska. W rolę papieża Aleksandra VI wciela się Jeremy Irons, jego córkę, Lukrecję gra wspaniale Holliday Grainger. Poza nimi na ekranie zobaczycie Francois Arnauda, Davida Oakesa, Lottę Verbeek.

W ostatnich latach produkcja nie była dostępna w polskim VOD, a widzom pozostawały wydania DVD lub mgliste wspomnienia. Ja sam z przyjemnością wróciłem do serialu, co i wam polecam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA