REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Rodzina Soprano powróci! Trwają prace nad prequelem serialu

Rodzina Soprano to dla wielu szczyt serialowego geniuszu w czasach, gdy produkcje telewizyjne traktowane były po macoszemu. Historia mafijnej rodziny zostanie poszerzona o kolejny rozdział. W prace nad prequelem legendarnej produkcji HBO zaangażowany jest jej twórca, David Chase.

08.03.2018
21:58
New Line Cinema zaczyna prace nad prequelem Rodziny Soprano
REKLAMA
REKLAMA

Chase o swoich planach na prequel mówił od ponad roku. Zapytany przez portal Entertainment Weekly, czy widziałby szanse na reboot ikonicznej produkcji, zdecydowanie zaprzeczył. Dał jednak do zrozumienia, że nie miałby nic przeciwko stworzeniu dzieła, które poprzedzałoby wydarzenia ukazane w serialu. Okazuje się, że nie było to ze strony Chase'a jedynie myślenie życzeniowe.

Jak donosi Deadline, prawa do scenariusza dziejącego się w latach 60. prequela wykupiło New Line Cinema. Produkcja tworzona pod roboczym tytułem The Many Saints of Newark (Wielu Świętych z Newark – tłum. ang.) ma być pełnoprawnym filmem. Akcja prequela ma podobno toczyć się w czasie słynnych zamieszek w Newark. Były to czasy, gdy społeczności afroamerykańska i włoska toczyły ze sobą kulturową wojnę.

Autorami scenariusza są David Chase i Lawrence Konner, który na swoim koncie ma prace przy wielu telewizyjnych produkcjach, w tym Rodzinie Soprano. Serial uważany przez wielu za najwybitniejszy w historii, wyświetlany był na HBO w latach 1999-2007. Fabuła produkcji toczyła się wokół działań fikcyjnej włosko-amerykańskiej mafijnej rodziny z północnego New Jersey oraz jej bossa Anthony'ego Soprano. Sześć sezonów przyniosło Rodzinie Soprano 21 nagród Emmy, pięć Złotych Globów i dwie Nagrody Peabody.

Dotychczasowe doniesienia wskazują na obecność niektórych postaci z serialu w filmowej produkcji. Czas akcji prequela sugeruje, że może chodzić o pokolenie przed czasami Tony'ego Soprano. Ojca głównego bohatera serialu, Giovanniego “Johnny Boya”, jego żony Livii i brata Juniora. Wszystkich fanów, którzy obawiają się, czy prequel nie zaszkodzi legendzie serialu, wypada uspokoić.

David Chase pełnić będzie rolę producenta i współscenarzysty. Zostanie też zaangażowany w wybór reżysera.

Władze Warner Bros. i HBO są zachwycone wsparciem ze strony twórcy serialu.

REKLAMA

David to mistrz opowiadania historii. Wraz z przyjaciółmi z HBO jesteśmy zachwyceni, że zdecydował się powrócić do świata Rodziny Soprano i chce poszerzyć uniwersum o pełnometrażowy film – powiedział prezes zarządu Warner Bros. Toby Emmerich.

Na dalsze informacje związane z The Many Saints of Newark przyjdzie jeszcze poczekać. Produkcja jest w bardzo wstępnej fazie, nie można mieć jednak wątpliwości, że nadchodzący prequel będzie jednym z największych kinowych wydarzeń roku. Fanom pozostaje z niecierpliwością czekać na nazwisko reżysera i pierwsze wieści o obsadzie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA