REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Vader to nie jedyny kultowy złoczyńca w "Rogue One". Odtworzono aktora, który zmarł 22 lata temu

O tym, że Darth Vader pojawi się w "Rogue One", wiedzieliśmy od dłuższego czasu. Nikt jednak nie miał pewności, czy na wielkim ekranie zobaczymy również wielkiego rywala tej ikonicznej postaci.

29.11.2016
9:10
Vader maska
REKLAMA
REKLAMA

Każdy fan Gwiezdnych wojen wie, że Vader nie zawsze miał łatwo w szeregach Imperium. Anakin Skywalker musiał lawirować między wymagającym Imperatorem oraz masą głodnych sławy polityków i dowódców. Wbrew pozorom, Palpatine często poniżał Vadera oraz degradował go, dobitnie wskazując mu, gdzie jego miejsce.

Jednym z największych, o ile nie największym konkurentem Vadera o przychylność Imperatora był Wielki Moff Tarkin.

To z myślą o Tarkinie powstał tytuł Wielkiego Moffa, nadawanego przez samego Imperatora. Tarkin bardzo szybko został przeciwwagą dla Vadera. Tam, gdzie Skywalker chciał używać brutalnej i bezpośredniej siły, Moff proponował rozwiązania oparte na strachu i poddaństwie. Gdy Vader widział w Gwieździe Śmierci wspaniałą broń, Tarkin rozumiał ją jako narzędzie ostateczne, służące głównie odstraszaniu.

Wielki Moff był zbyt wysoko postawiony, aby Vader mógł nim bezpośrednio sterować. Chociaż Skywalker był poza oficjalną hierarchią Imperium, Tarkin traktował go z wyższością i dystansem. Aż do momentu wybuchu pierwszej Gwiazdy Śmierci, w wyniku którego ginie Wielki Moff, ale nie Vader.

Teraz Wielki Moff Tarkin powraca, jako komputerowo odtworzona postać w "Rogue One".

Fragment z mężczyzną w uniformie Imperium możemy zobaczyć w nowej reklamie "Rogue One" pod tytułem „Breathe”. Chociaż Tarkin stoi plecami do widzów, nadzorując budowę Gwiazdy Śmierci, tej charakterystycznej postury nie da się pomylić z nikim innym. To bez dwóch zdań Wielki Moff.

REKLAMA

Tarkin zostaje odtworzony komputerowo, ponieważ Peter Cushing, który wcielił się w niego w 1977 roku, nie żyje od 22 lat. Aktor był znany nie tylko z roli wielkiego Moffa, ale również szeregu kreacji w kiczowato-kultowych horrorach wytwórni Hammerhead.

Fani Gwiezdnych wojen uwielbiają Petera Cushinga za anegdotę z kapciami. Ciasne, wypolerowane, imperialne obuwie tak uwierało Brytyjczyka, że ten dostał pozwolenie od George’a Lucasa, aby występować w wygodnych pantoflach. Z tego powodu wszystkie ujęcia z Tarkinem kończą się na jego kolanach, bądź Wielki Moff jest zakrywany dekoracjami od pasa w dół.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA