REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Rolling Stones nagrali nową piosenkę, „Living In a Ghost Town”. Dochód z cyfrowej sprzedaży piosenki pójdzie na walkę z pandemią

Zespół The Rolling Stones w ostatnich latach nie był szczególnie aktywny, jeśli chodzi o wypuszczanie nowych oryginalnych piosenek. Członkowie kultowej kapeli od pewnego czasu pracowali jednak nad nową płytą, dopóki nie przerwała tego pandemia koronawirusa. Na szczęście Stonesom udało się dokończyć jeden utwór pt. Living In a Ghost Town.

23.04.2020
20:52
rolling stones living in a ghost town
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie oryginalne utwory wyszły spod ręki The Rolling Stones przy okazji Doom and Gloom oraz One More Shot przy okazji albumu-kompilacji „GRRR!” w 2012 roku. Od tego czasu fani brytyjskiej supergrupy mogli cieszyć uszy jedynie ich dawnymi hitami i grupą bluesowych coverów z płyty „Blues and Lonesome”. Echa tamtych rytmów słychać zresztą również w wypuszczonej w czwartek wieczorem piosence Living In a Ghost Town.

Nowy utwór Stonesów łączy w sobie elementy klasycznego rocka, reggae i właśnie melancholijnego bluesa. Z kolei tytuł i warstwa tekstowa Living In a Ghost Town budzi bardzo mocne skojarzenia z trwającą obecnie sytuacją powszechnej kwarantanny. W rzeczywistości nie jest to jednak do końca trafione zestawienie. Opublikowana dzisiaj piosenka w założeniu miała być jednym dzieł przeznaczonych na przygotowywaną właśnie przez muzyków niezatytułowaną płytę. Jak podaje portal Rolling Stone, utwór napisany przez Micka Jaggera i Keitha Richardsa powstał ponad rok temu. Nie był jednak w pełni skończony, a ponieważ jego treść dobrze rezonowała z obecną sytuacją, to frontman The Rolling Stones postanowił nieco go przepisać i wypuścić już teraz.

W sieci pojawiły się plotki, że zysk z cyfrowej sprzedaży Living In a Ghost Town The Rolling Stones mają zamiar przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa. Ale nie jest to potwierdzona informacja.

REKLAMA

W nagraniu piosenki oprócz Richardsa i Jaggera brali udział również Charlie Watts i Ronnie Wood, a także stali współpracownicy basista Darryl Jones i klawiszowiec Matt Clifford. Według słów Keitha Richardsa Stonesi mają obecnie w przygotowaniu pięć-sześć nowych piosenek, które mają trafić na następny krążek. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi jego premiera, bo prace nad albumem trwają już od kilku lat. Fani The Rolling Stones mogą jednak wykorzystać ten czas na słuchaniu Living In a Ghost Town oraz oglądaniu opublikowanego właśnie teledysku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA