REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie. Sprawdź pierwsze zdjęcie z filmu „Radioactive”

Brytyjska aktorka Rosamund Pike zaprezentowała pierwsze zdjęcie ze swojego najnowszego projektu, w którym ma wcielić się w polską noblistkę, Marię Skłodowską-Curie. 

30.07.2019
11:51
Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie - zobacz zdjęcie
REKLAMA
REKLAMA

Film „Radioactive” w reżyserii Marjane Satrapi („Persepolis”, „Głosy”) zadebiutuje we wrześniu podczas Festiwalu Filmowego w Toronto. Do regularnej dystrybcji ma trafić w 2020 roku. Moment premiery oraz jego oficjalne wejście do kina zdają się sugerować, że dystrybutor filmu, Amazon Studios, może szykować dzieło pod ewentualne nominacje oscarowe.

Festiwal w Toronto był bowiem wielokrotnie początkiem oscarowego pochodu dla wielu filmów, a wygrana na tej imprezie niemal zawsze skutkowała co najmniej kilkoma nominacjami. „Radioactive” pokazywane jest wprawdzie jako oficjalny film zamknięcia festiwalu, ale takie wyróżnienie może również wpłynąć na lepsze zapamiętanie go podczas imprezy.

„Radioactive” ma opowiadać o polskiej noblistce, z perspektywy jej wybuchowej relacji z Pierre'em Curie.

Film bazować będzie na powieści graficznej Lauren Redniss „Radioactive: Marie and Pierre Curie, A Tale of Love and Fallout”, chwalonej za nietuzinkowe podejście do tematu.

REKLAMA

W produkcji oprócz Rosamund Pike zobaczymy także Sama Rileya w roli Pierre’a Curie oraz Anyę Taylor-Joy, jako ich córkę Irene. Patrząc po wcześniejszych dokonaniach całej trójki, możeby być pewni, że stworzą oni niezwykle ciekawe postaci. Osoba francusko-irańskiej reżyserki Marjane Satrapi, która znana jest z nietuzinkowego podejścia do swoich filmów, również napawa optymizmem.

Warto też zauważyć, że kilka lat temu, również podczas Festiwalu w Toronto, pokazywano film „Maria Skłodowska-Curie” w reżyserii Marie Noelle, z Karoliną Gruszką w głównej roli.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA