REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Runaways od Hulu dołączy do serialowego uniwersum Marvela

Gromadka superbohaterów ze szklanego ekranu powiększa się z roku na rok. Do kinowych i serialowych herosów dołączą postacie z Marvel's Runaways.

28.07.2017
9:49
marvel's runaways serial hulu
REKLAMA
REKLAMA

Serial Runaways będzie opowiadał o grupie nastolatków, która właśnie odkryła swoje supermoce. Zapowiada się dość typowa opowieść o dojrzewaniu, konflikcie z rodzicami i poznawaniu swoich nadnaturalnych zdolności.

Jeph Loeb - jedna z najważniejszych postaci dla seriali telewizyjnych od Marvela - zaznaczył, że fabuła Marvel's Runaways będzie miała miejsce w tym samym świecie, w którym pojawia się między innymi Daredevil czy Luke Cage. Trudno powiedzieć, czy będzie to coś więcej niż luźne nawiązania i easter eggi.

Zwłaszcza, że jeśli spojrzymy na to, jak połączony jest kinowy świat Marvela z serialami Netfliksa, to nie powinniśmy mieć zbyt rozbuchanych nadziei. Runaways będzie realizowane przez Hulu, a gromadka The Defenders należy do Netflixa. Może to oznaczać, że mimo ogromnego potencjału, który drzemie w łączeniu bohaterów z różnych serii, studia mogą ostatecznie nie dojść do satysfakcjonującego widzów porozumienia.

Nadzieje budzi spojrzenie na podwórko DC. Serialowy Flash i Supergirl spotkali się kilka razy, mimo że oba seriale są realizowane przez zupełnie inne stacje.

Marvel's Runaways Hulu class="wp-image-79326"

Gdyby udało się zrobić to samo z serialowym światem Marvela, to moglibyśmy otrzymać naprawdę wielowątkową i wielopokoleniową opowieść.

Runaways udowadniają, że historie o superbohaterach od Marvela przeżywają prawdziwy renesans. To może banał, ale myślę, że należało podkreślić ten fakt. Wszystko bowiem wskazuje na to, że seriale Disneya starają się zaspokoić potrzeby wszystkich możliwych grup docelowych.

Jeden z twórców wspomnianej serii, Josh Schwartz, znany jest z pracy na serialem Życie na fali, w którym również opowiadał o dorastającej młodzieży.

REKLAMA

My nie wypuszczamy tego serialu jako produkcji superbohaterskiej. Chcemy, żeby była to opowieść o dojrzewaniu w formie familijnej i w świecie Marvela - mówił o najnowszej serii Josh Schwartz.

Czas pokaże, do którego gatunku będzie można dopisać Runaways. Myślę, że akurat ciepłych seriali familijnych z superbohaterską otoczką na rynku brakuje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA