REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Rynek VOD robi krok do przodu. Polska premiera równocześnie ze światową, ale w Internecie

5 grudnia 2014 zamiast do iść do kina, zasiądziemy przed monitorami. Dlaczego? Bo po raz pierwszy w historii, polska premiera VOD odbędzie się równocześnie z amerykańską premierą kinową! Już za kilka dni będziemy mogli obejrzeć najnowszy obraz Paula Schardera (współtwórca filmu "Taksówkarz" i "Wściekły byk"), "Zanim nadejdzie noc", bez potrzeby wychodzenia z domu. Brzmi świetnie? O tak!

02.12.2014
9:20
Rynek VOD robi krok do przodu. Polska premiera równocześnie ze światową, ale w Internecie
REKLAMA

Ileż to razy nie chciało ci się albo nie mogłeś iść do kina, ale chętnie obejrzałbyś dany film? Mnie mnóstwo, z różnych powodów. A to pogoda okropna, a to konieczność wyboru między pójściem na film a zrobieniem czegoś innego, a to niemożność zdążenia na jeden jedyny seans w ciągu dnia... Zawsze wtedy w takich sytuacjach mówiłam głośno i dosadnie, ile dałabym za możliwość obejrzenia nowej produkcji online o dowolnej porze dnia. Mnóstwo! A przynajmniej równowartość kinowego biletu.

REKLAMA

Jednoczesna premiera kinowa filmu w USA i na VOD w Polsce to wydarzenie bez precedensu, nowa jakość na rynku VOD – mówi Ewa Lipińska, prezes Cineman.pl. - Rynek kinowy bardzo szybko się zmienia. VOD nabiera coraz większego znaczenia w łańcuchu dystrybucji filmowej, a kinomani niecierpliwie czekają na premiery online. Dlatego, odpowiadając na oczekiwania polskich widzów, zdecydowaliśmy się po raz pierwszy w Polsce, równocześnie ze światową premierą kinową w USA udostępnić film na VOD. (...) Przygotowanie premiery było poprzedzone długimi negocjacjami z producentem filmu studiem Red Granite, który w swoim dorobku ma takie hity filmowe jak "Wilk z Wall Street".

Tym razem będziemy mieć taką możliwość i świetnie się składa, bo aura na zewnątrz nie zachęca do jakichkolwiek przechadzek. 5 grudnia thriller "Zanim nadejdzie noc" z Nicolasem Cagem w roli głównej będziemy mogli obejrzeć na jednej z wybranych platform VOD. Film będzie dostępny na Cineman.pl, ipla.tv, VOD.pl, kinoplex.pl, Telewizja Tu i Tam na orange.pl , Orange TV oraz w video na żądanie w Cyfrowym Polsacie, Vectrze, UPC i na platformie nc+.

REKLAMA

"Zanim nadejdzie noc" to historia Evana Lake'a (Nicolas Cage), agenta CIA, który cierpi na chorobę mózgu. Choroba każdego dnia postępuje i już wkrótce Lake zacznie tracić pamięć. To wszystko przyczynia się do jego rezygnacji z pracy. Zanim jednak mężczyzna całkowicie odejdzie, stoczy jeszcze jedną walkę ze swoim największym wrogiem. Evan wyruszy w ostatnią podróż, by wyeliminować Banira (Alexander Karim), terrorystę, który wciąż żyje, mimo że wszyscy zdali się go pochować. Lake na przekór wszystkim podejmie się ostatniej i najniebezpieczniejszej misji.

Dostępność filmu w VOD to naprawdę krok w dobrą stronę. Mam nadzieję, że inne premiery tez doczekają się takiego sposobu emisji, który po prostu jest niezmiernie wygodny! Może w końcu mówienie o sile VOD z teorii przeniesie się na praktyczne działania. Cieszyłabym się nawet gdyby takiego zaszczytu dostąpiły tylko najgłośniejsze produkcje. Wszak od czegoś trzeba zacząć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA