REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Rząd zamyka przedszkola, ale nie Netfliksa. Oto 6 najlepszych bajek, które zastąpią przedszkolankę

Prowadzone od lat Poważne Badania Naukowe dowodzą, że Świnkę Pepę i Psi Patrol można oglądać w nieskończoność. Ale co jeśli jednak jakimś cudem te bajki dziecku się znudzą? Oto mniej popularne animacje, z których dzieciaki mogą wynieść coś dobrego – od naukowych ciekawostek po pozytywne wartości, którymi wszyscy chcielibyśmy, żeby kierował się w życiu nasz sąsiad.

25.03.2021
17:58
Bajki dla dzieci na Netflix. Najlepsze seriale, które bawią i uczą
REKLAMA
REKLAMA

Wyspa Puffinów

Irlandzka animacja z przepiękną kreską. Na tytułowej wyspie żyje rodzina maskonurów – to egzotycznego gatunku ptaków wodnych. Oona i jej brat Baba poznają świat, a dzieciaki wraz z nimi uczą się czym jest przyjaźń, szacunek i dlaczego warto opiekować się innymi. W animacji poznajemy też inne ciekawe zwierzaki mieszkające w tej wyjątkowej miejscówce, która istnieje naprawdę (no, może z wyjątkiem gadających maskonurów).

Bal słówek

Coś doskonałego dla najmłodszych widzów, jest tu niespieszna akcja i dziecięce wersje zwierzaków, nie ma za to rozpraszających bajerów w tle. W animacji maluchy uczą się nowych słówek, kolorów oraz przedmiotów, a wszystko utrzymane jest w zabawnej i rozśpiewanej formie. Serię stworzyło studio twórcy Muppetów – Jim Henson Company.

Detektywi z domku na drzewie

Przygodowa animacja CGI, który przypomina stylem „Misia Uszatka”. Bohaterowie zawsze chętnie pomagają swoim przyjaciołom w rozwiązywaniu emocjonujących zagadek. Młodzi odbiorcy uczą się na podstawie zbieranych przez nich tropów i wskazówek, jak zbudowany jest ten nasz skomplikowany świat. Dowiadują się też m.in. jak radzić sobie z emocjami i dlaczego warto jeść owoce i warzywa. Pozytywny przekaz utrwalany jest potem w formie piosenek.

Spytaj Mądroboty

Wielokrotnie nagradzana animacja będąca „ekranizacją” popularnej aplikacji i strony, na której dzieciaki uczą się różnych ciekawostek. Serial w pewien sposób wyręcza rodziców, bo zwariowane Mądroboty odpowiadają na tak kłopotliwe dla dorosłych pytania jak np. „Skąd się bierze prąd?” albo „Jak rosną kwiaty?”, „Jak uszy słyszą?”. Pojawiają się też w nim niespodziewani goście specjalni jak Snoop Dogg, Chritstina Applegate czy Edward Norton.

Dinopociąg

W życiu większości dzieci przychodzi czas ekscytowania się dinozaurami. Oglądając „Dinopociąg”, maluchy poznają kolejnych „słodkich” przedstawicieli wymarłych przed 65 milionami zwierząt, a także mają wciągające lekcje z nauk ścisłych i przyrodniczych. Aż szkoda, że na Netfliksie jest tylko jeden sezon serialu.

Było sobie życie

REKLAMA

Na tej francuskiej produkcji wychowali się ci, którzy teraz mają własne dzieci. Ręcznie rysowana animacja może się współczesnym maluchom wydawać nieco archaiczna, ale nie znajdziemy drugiego tak ciekawego serialu o ludzkim ciele. Żadna książka do biologii nie zadziała tak na wyobraźnię jak personifikacja komórek, systemu obronnego organizmu (leukocytów, erytrocytów itd.) wirusów i bakterii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA