REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Sam Smith śpiewa dla „Wodnikowego Wzgórza”. Piosenkarz promuje swoim singlem nowy serial Netfliksa

Netflix wspólnie z BBC One szykuje nam na Święta wielką premierę. Mowa tu o mini-serialu „Wodnikowe Wzgórze”, które pojawi się w usłudze już 23 grudnia. Animację promuje wydany właśnie singiel Sama Smitha.

21.12.2018
15:05
sam smith fire on fire
REKLAMA
REKLAMA

Wodnikowe Wzgórze” to wydana w 1972 r. książkowa powieść fantastyczna dla młodzieży autorstwa Richarda Adamsa. Opowiada ona o grupie królików, które zmuszone są opuścić swoją królikarnię i wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca zamieszkania. W trakcie wyprawy przeżywają rozmaite przygody, współpracują z innymi zwierzętami i wykorzystują rozmaite zdobycze techniki.

„Wodnikowe Wzgórze” doczekało się dwóch ekranizacji – filmu z 1978 r., w Polsce znanego pod tytułem „Wzgórze królików” i serialu animowanego, emitowanego w latach 1999-2001. Z książką zmierzyły się też BBC One i Netfix, a efekt ich wspólnej pracy będziemy mogli podziwiać już w niedzielę.

Serial animowany składać się będzie z czterech odcinków. W jego obsadzie znaleźli się między innymi John Boyega, James McAvoy, Nicholas Hoult, Ben Kingsley i Gemma Arterton. Reżyserem jest Noam Murro, zaś scenarzystą Tom Bidwell.

„Wodnikowe wzgórze” doczekało się piosenki. Można już posłuchać utworu Fire on Fire w wykonaniu Sama Smitha.

Kariera Sama Smitha należy do jednych z najgłośniejszych – obok m.in. Adele i Eda Sheerana – w XXI wieku. Pojawił się znienacka na przełomie 2013 i 2014 roku i z miejsca podbił serca wrażliwych słuchaczy na całym świecie. Oczywiście Sam Smith, jak przystało na reprezentanta muzyki soul, śpiewa głównie o miłości i złamanych sercach, ale każdy z jego muzyki może wyjąć dla siebie to, co chce. Artysta ma też na swoim koncie już jeden singiel do filmu: to właśnie on nagrał piosenkę promującą film „Spectre”.

Fire on Fire to numer zarejestrowany specjalnie z myślą o nowym serialu. Piosenka została nagrana wspólnie z orkiestrą BBC w londyńskim Abbey Road Studios we wrześniu 2018.

Jestem podekscytowany i zaszczycony, że mogłem zostać częścią nowej adaptacji „Wodnikowego Wzgórza”. To mocna i ponadczasowa historia. Współpraca z twórcami była niesamowitym doświadczeniem. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają tę piosenkę tak mocno jak ja – zdradza piosenkarz.

REKLAMA

Pozostaje nam trzymać za słowo. I szykować się na niedzielną moc wzruszeń.

Serial „Wodnikowe Wzgórze” znajdziecie na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA