REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

To już oficjalne - Samurai Jack powraca!

Jedna z najlepszych bajek w historii Cartoon Network powraca. Tyle tylko, że na zupełnie innej antenie.

03.12.2015
9:05
To już oficjalne – Samurai Jack powraca!
REKLAMA
REKLAMA

Oryginalny Samurai Jack zadebiutował w 2001 roku. Produkcja kapitalnego rysownika Genndy’ego Tartakovskiego okazała się wielkim hitem i cieszyła się chwilową, ale wielką popularnością. Niestety, wraz z każdym kolejnym odcinkiem widzownia Samurai Jacka stawała się coraz mniejsza i mniejsza. Z tego powodu animacja doczekała się tylko 4 sezonów, kończąc się na 52 odcinku.

Chociaż Samurai Jack nie był najchętniej oglądaną bajką Cartoon Network, zapisał się w historii tej stacji.

Animacja posiada niesamowite sceny walki. Te były niespotykaną wcześniej mieszaniną azjatyckiej choreografii oraz zachodniego efekciarstwa. Samurai Jacka można było oglądać dla samych starć, co dopiero pisać o niesamowitych widokach, egzotycznych kreacjach przeciwników oraz surowej, ale idealnie pasującej do całości muzyki. To było coś znacznie więcej, niż po prostu kolejna bajka. Na pewnych płaszczyznach Jack był jak małe dzieło sztuki, co mogli docenić jedynie starsi widzowie.

To właśnie Samurai Jack sprawił, że Genndy Tartakovski mógł stworzyć animowane Wojny Klonów, również stojące na bardzo wysokim poziomie. Piszę tutaj o klasycznej animacji, nie tym trójwymiarowym potworku, który dzisiaj posiada kontynuację w postaci nijakiego Star Wars: Rebels.

REKLAMA

Dzisiaj dowiedziałem się, że Samurai Jack powraca.

Co zaskakujące, wcale nie na Cartoon Network. Nowa – stara animacja zadebiutuje na kanale Adult Swim, który dzieli z Cartoon Network amerykańskie pasmo. Niestety, na ten moment nie wiadomo wiele więcej poza ogólną datą premiery – gdzieś w 2016 roku. Czekam!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA