REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

The Satanist – znamy już wszystkie szczegóły nowego albumu Behemoth

Najlepszy polski towar eksportowy wraca z nowym materiałem! Już czwartego lutego ukaże się nowy album Behemotha zatytułowany „The Satanist”!

08.01.2014
20:00
The Satanist – znamy już wszystkie szczegóły nowego albumu Behemoth
REKLAMA
the satanist
REKLAMA

Losy tego albumu były nieco przedłużone, bowiem „The Satanist” miało się pierwotnie ukazać… już w październiku 2013. Zespołowi jednak przedłużyły się nagrania i premierę nowego albumu przesunięto na 2014 rok. Według słów Adama „Nergala” Darskiego, to czekanie się opłaci, ponieważ według niego „ten album to magia. Jest niebezpieczny. Jest śmiały i organiczny”. Jeszcze w 2013 poznaliśmy pierwszy singiel – „Blow Your Trumpets Gabriel”.

Na vimeo możecie obejrzeć pełny nieocenzurowany teledysk do singla. Ja obejrzałem jedynie wersję na YouTube podpisaną jako "ocenzurowana", i aż się boję pomyśleć co może być w pełnej. Mimo że zespół – dzięki coraz bardziej medialnemu Nergalowi – jest coraz powszechniej kojarzony nie tylko wśród fanów metalu i czytelników Frondy, to zespół nie schodzi z obranej przed laty ścieżki pełnej kontrowersji. W końcu ta sama droga zapewniła mu rozgłos na całym świecie - w tym debiut ostatniej płyty „Evangelion” na 56. miejscu listy Billboardu.

Zespół postanowił też uchylić nam co nieco zza kulis powstawania „The Satanist”. Na youtube właśnie trafił pierwszy z czterech dokumentów z cyklu „The making of The Satanist”. W tych filmach mamy usłyszeć co inspirowało muzyków od strony twórczej, a także nieco technicznych. Muszę ostrzec poniektórych wrażliwych, gdyż wypowiadający się poniżej Nergal nie trzyma języka na wodzy.

REKLAMA

Na "The Satanist" znajdziemy 9 premierowych utwórów:
1. Blow Your Trumpets Gabriel
2. Furor Divinus
3. Messe Noire
4. Ora Pro Nobis Lucifer
5. Amen
6. The Satanist
7. Ben Sahar
8. In the Absence ov Light
9. O Father O Satan O Sun!

Fani z Japonii i Australii dostaną dodatkowy bonus track. Nie byle jaki - raz że śpiewany po polsku, dwa - będzie to cover utworu Siekiery "Ludzie Wschodu". Album jest obecnie dostępny w pre-orderze na iTunes za 7,99$.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA