REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jestem kupiony. Oto Scarlett Johansson jako bohaterka filmu na podstawie kultowej mangi

O tym, że Scarlett Johansson dostała główną rolę w filmie "Ghost in the Shell", wiemy już od dłuższego czasu. Teraz nareszcie możemy ją zobaczyć w nowej charakteryzacji.

15.04.2016
8:41
Oto Scarlett Johansson jako bohaterka filmu "Ghost in the Shell"
REKLAMA
REKLAMA

Ghost in the Shell to jedna z najpopularniejszych mang, jakie kiedykolwiek powstały. Ilustrowana opowieść została rozrysowana przez Masamune Shirow. Japończyk zabiera nas w podróż do niedalekiej przyszłości (pierwsza połowa XXI wieku), utrzymanej w mocno cyber-punkowej otoczce.

Tam poznajemy panią Major Motoko Kusanagi - dowódcę Sekcji 9, specjalizującej się w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie. Pani Major sama jest jedną, wielką, nowoczesną technologią. To ludzki mózg w ciele nowoczesnego cyborga, o ponadnaturalnych i niesamowitych możliwościach operacyjnych.

Nareszcie możemy zobaczyć, jak Scarlett Johansson wygląda jako major z Ghost in the Shell.

GHOST IN THE SHELL class="wp-image-68036"

Wybór tej aktorki wywołał olbrzymie kontrowersje. Motoko Kusanagi posiada wszakże azjatyckie rysy. Nie wydaje mi się jednak, aby w cyber-punkowym świecie, gdzie ludzkie dusze da się zamknąć w cybernetycznych opakowaniach, miało to przesadnie wielkie znaczenie. Akurat ten wątek bardzo łatwo rozwiązać. Wszakże twarz i ciało Scarlett to nic innego, jak powłoka cyborga.

Znacznie bardziej ciekawi mnie, czy pełnometrażowa, hollywoodzka produkcja zachowa to, co w japońskim Ghost in the Shell najbardziej wyjątkowe - głębokie, filozoficzne wątki dotyczące ludzkiego jestestwa, naszego pochodzenia, naszego „ja”, poszukiwania tożsamości i zagrożeń wynikających z gwałtowanego rozwoju technologii.

REKLAMA

Na ten moment do sieci trafiło tylko jedno zdjęcie. Trudno cokolwiek po nim wyrokować. Mimo tego, Scarlet jako Motoko bardzo mi się podoba. Wbrew dominującym opiniom, uważam, że aktorka stanie na wysokości zadania, dając nam naprawdę świetną, skomplikowaną, przyciągającą postać żeńską.

Już nie mogę się doczekać premiery filmu, zaplanowanej na marzec 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA