REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ostatnie pożegnanie z bohaterami Sense8. Finałowy odcinek specjalny już wkrótce na Netfliksie

O tym, że Sense8 skończy swoje nadawanie na platformie Netflix, wiedzieliśmy już od prawie roku. Fanom produkcji udało się jednak skutecznie powalczyć o jakąkolwiek formę domknięcia nieskończonych wątków. Pełnometrażowy film, stanowiący pożegnanie z tytułową ósemką bohaterów, będzie miał swoją premierę za niecały miesiąc.

11.05.2018
18:59
sense8 finałowy odcinek
REKLAMA
REKLAMA

Sense8 to była jedna z tych produkcji, które albo się kocha, albo nienawidzi. Serial, którego pomysłodawczyniami są siostry Wachowskie wraz J. Michaelem Straczynskim, opowiada o losach ósemki osób połączonych ze sobą mentalną więzią. Produkcja mogła się pochwalić doborem zróżnicowanej obsady oraz intrygującym konceptem. Zyskała sobie grono wiernych i oddanych fanów, wielu widzów szybko znudziła jednak słodko-cukierkowa otoczka.

Oglądalność Sense8 zaczęła systematycznie spadać i Netflix podjął decyzję o anulowaniu produkcji po dwóch sezonach.

sense8 netflix class="wp-image-162417"

Na wieść o końcu serialu do akcji wkroczyła wierna grupa fanów. Wzmożona kampania społecznościowa przyniosła połowiczny skutek. Na powrót Sense8 w serialowej formie się nie zanosi, ale wielbiciele produkcji dostaną przynajmniej pełnometrażowy odcinek specjalny.

O fabule filmu nie wiadomo na razie wiele, poza tym, że domknie otwarte wątki i tajemnice pozostawione przez ostatni epizod drugiego sezonu. Powrócą też wszyscy najważniejsi bohaterowie. Członkowie obsady nie ukrywają, że w trakcie nagrywania produkcji zbliżyli się do siebie i są teraz jak rodzina.

Zaznaczają także, że największym pozytywnym wyróżnikiem Sense8 była różnorodność lokacji, bohaterów i stylów myślenia. Nie bez powodu produkcja sióstr Wachowskich była często utożsamiana ze środowiskiem LBGTQ.

REKLAMA

W nowym materiale, który zapowiada premierę ostatniego odcinka Sense8 aktorzy i twórcy produkcji mówią także o tym, czym serial stał się dla nich, a przede wszystkim dla licznych fanów. Całość przedstawiona jest w niezwykle pozytywnej, nawet jeśli przesłodzonej stylizacji. Amerykański oddział streamingowego giganta opublikował kilka tygodni temu także plakat produkcji oraz dodatkowy filmik promocyjny.

Finałowy odcinek Sense8 będzie miał premierę 8 czerwca tylko na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA