REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Serendipity - interaktywna mapa muzyczna

Spośród prawie 20 tysięcy utworów muzycznych, których odtwarzanie rozpoczyna się na Spotify jednocześnie, co kilka sekund dwie osoby z różnych zakątków Ziemi, wybierają dokładnie w tym samym momencie ten sam kawałek. Chcielibyście to zobaczyć? Sprawdźcie Serendipity

22.08.2014
9:13
Serendipity – interaktywna mapa muzyczna
REKLAMA

Zaprezentowane wczoraj przez Spotify Serendipity to webowa aplikacja autorstwa Kyle'a McDonalnda. Na interaktywnej mapie świata wizualizuje ona dwa miejsca, w których w tej samej chwili została odtworzona za pośrednictwem Spotify jedna piosenka, jednocześnie odtwarzając w tle jej fragment. Jeśli więc jesteście ciekawi, czego w tej chwili słuchają w Saint Louis i Pampano Beach, albo zwyczajnie macie nic lepszego do roboty i chcielibyście odkryć trochę nowej muzyki, warto poświęcić chwilę i trochę się pobawić Serendipity. Jeśli spodoba wam się aktualnie grany utwór, możecie wstrzymać wizualizację i wysłuchać go do końca.

REKLAMA
Serendipity

Trochę szkoda, że nie możemy przy użyciu Serendipity sprawdzić na przykład, gdzie ktoś słucha w danym momencie utworu rozbrzmiewającego aktualnie w naszych słuchawkach. Brak również wielu innych nasuwających się opcji, jak choćby ograniczenia wyszukiwania tylko do jednego kraju, czy jakiegoś określonego obszaru. W obecnej formie to tylko ciekawa zabawka, w zasadzie pozbawiona większej użyteczności. Niemniej jednak, w przyszłości może zostać rozbudowana w zdecydowanie większą i bardziej funkcjonalną aplikację.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA