REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, kiedy wróci Hrabia Olaf. Zwiastun drugiego sezonu Serii niefortunnych zdarzeń

W sieci pojawił się trailer kontynuacji produkcji Netfliksa. Wiadomo już, że Seria niefortunnych zdarzeń powróci na ekrany wiosną tego roku.

02.01.2018
10:09
Seria niefortunnych zdarzeń - sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

Serial opowiada o losach rodzeństwa Baudelaire’ów. Po tajemniczej śmierci rodziców Wioletka, Klaus i Słoneczko trafiają pod opiekę Hrabiego Olafa. Ten jednak okazuje się być podłym człowiekiem, którego jedynym interesem w całej sytuacji jest przejęcie majątku sierot. Nad dziećmi czuwa jednak tajna organizacja, której działania doprowadzają do zabrania Baudelaire’ów spod kurateli Olafa. Trafiają oni do kolejnych opiekunów, jednak nieustępliwy hrabia wymyśla co raz to nowe sposoby, by uprzykrzyć dzieciom życie.

W drugim sezonie Olaf kontynuuje wcielane swoich planów w życie.

Sam zwiastun składa się głównie z zabawnego monologu granej przez Neila Patricka Harrisa postaci.

W obsadzie pierwszego sezonu Serii niefortunnych zdarzeń znaleźli się także Patrick Warburton (Lemony Snicket), Louis Hynes (Klaus) czy Malina Weissman (Wioletka). Gościnnie pojawiali się tacy aktorzy, jak Joan Cusack czy Chris Gauthier. W kontynuacji przygód Baudelaire’ów na ekranie zobaczymy również Tony’ego Hale’a czy Nathana Filliona. Za reżyserię odcinków odpowiadają twórcy dotychczasowych epizodów – Bo Welch  i Barry Sonnenfeld (Rodzina Addamsów).

Seria niefortunnych zdarzeń - sezon 2 class="wp-image-120727"

Seria niefortunnych zdarzeń oparta jest na cyklu książek o tym samym tytule.

Autorem wszystkich trzynastu tomów jest ukrywający się pod pseudonimem Lemony Snicket Daniel Handler, również współscenarzysta serialu. Wydarzenia z pierwszych czterech przedstawiono w pierwszym sezonie, który w styczniu zeszłego roku trafił do katalogu Netfliksa. Druga odsłona składać się będzie z dziesięciu epizodów, w których poznamy losy Baudelaire’ów z tomów 5-9.

REKLAMA

Nowe odcinki trafią na platformę 30 marca.

Jeszcze w kwietniu 2017 roku zapowiedziano powstanie trzeciego sezonu serialu. Produkcja nie jest zresztą pierwszą ekranizacją Serii niefortunnych zdarzeń. W 2004 roku do kin trafił nagrodzony Oscarem za charakteryzację film Brada Siberlinga z Jimem Carreyem w roli Hrabiego Olafa. Obraz także dostępny jest w bibliotece Netfliksa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA