REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial Gotham – DC zazdrości Marvelowi?

Najwyraźniej tak i stara się za wszelką cenę być o krok przed swoim największym rywalem. Co prawda, DC/Warner Bros. mają już swój (świetny) serial Arrow, a w kolejce czeka The Flash, ale najwidoczniej seriale o superbohaterach są już passé. Czas najwyższy pokazać „zwykłych”, pozbawionych mocy komiksowych bohaterów na małym ekranie.

25.09.2013
10:27
Serial Gotham – DC zazdrości Marvelowi?
REKLAMA

Mavelowski serial Agents Of S.H.I.E.L.D. zadebiutował wczoraj (24 września na antenie ABC) w USA i jak do tej pory zbiera raczej pozytywne recenzje, trudno się więc dziwić DC, że (trochę jak zazdrosne dziecko) chce mieć wszystko to, co konkurencja oferuje i chce wypuścić swoje Gotham (zainspirowane serią komiksów Gotham Central) skupiające się na pracy policji w mieście Batmana. Postacią centralną miałby być oczywiście komisarz James Gordon, w Gotham mielibyśmy zobaczyć początki jego kariery, ale także narodziny głównych wrogów Batmana.

REKLAMA

Jak to wszystko się ma do konkurencji? Ano tak, że Gotham może okazać się ogromnym sukcesem, a co za tym idzie zmiażdżyć Agents Of S.H.I.E.L.D. Co prawda agent Coulson to ciekawa, zabawna postać, którą dobrze się ogląda, ale bądźmy szczerzy, komisarz Gordon zjadłby go na śniadanie (szczególnie wersja Gary’ego Oldmana).

REKLAMA

Mroczny klimat Gotham City bez wątpienia stanowiłby o sukcesie produkcji. Nawet jeśli wiadomo, że Batman (oczywiście) nie pojawi się w serialu, a postacie z Arrow i The Flash niekoniecznie pojawiłyby się w Gotham, to i tak ciężko mi powstrzymać ślinotok i nerdowską radość na samą myśl o takim projekcie.

Produkcją serialu miałaby zająć się stacja Fox, natomiast za reżyserię odpowiadałby Bruno Heller (Mentalista) - i to tyle z pewnych informacji, pozostaje teraz czekać na wiadomość, kto zagra Jamesa Gordona.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA