REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Telewizyjny serial i gra wideo w jednym? Telltale pracuje nad nowym formatem

Amerykański producent gier komputerowych, Telltale Games, zamierza wyprodukować własny serial telewizyjny. Już sama ta wiadomość mogłaby być interesująca, ale na tym wcale nie koniec. Telltale chce bowiem wykreować nowy format - "super shows" - w którym to, co dzieje się w serialu ma się przenikać z tym, co dzieje się... w grze.

25.02.2015
11:01
TellTale stworzy nowy format - hybrydę serialu i gry wideo
REKLAMA
REKLAMA

Telltale to studio słynne przede wszystkim ze swoich gier przygodowych wydawanych w odcinkach. Jeśli choć trochę interesujecie się tematem, to zapewne przynajmniej słyszeliście o takich produkcjach jak "The Walking Dead", "The Wolf Among Us", "Tales from the Borderlands" czy najświeższej "Game of Thrones". Wszystkie one spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i ugruntowały pozycję Telltale, które teraz planuje stworzyć zupełnie nowy format, mający być hybrydą serialu telewizyjnego i gry wideo.

telltale tales from the borderlands

"Super show", bo tak ma się on nazywać, nie będzie po prostu grą na podstawie serialu czy serialem na podstawie gry. To raczej próba opowiedzenia jakiejś historii za pośrednictwem obu tych mediów. Choć jedno i drugie będzie w pewnym sensie autonomiczne, to znaczy, że będzie się dało zrozumieć rozgrywające się w grze wydarzenia bez konieczności oglądania seriali i odwrotnie, to dopiero połączenie obu da nam pełny obraz.

Jak dokładnie będzie to wyglądać? Gramy w grę, rozwiązujemy kolejne zagadki, pokonujemy stawiane przed nami wyzwania i posuwamy fabułę do przodu. W trakcie rozgrywki pojawią się rzeczy, postaci czy zajścia, które są dla nas nie do końca jasne. Wyklarują się one dopiero po seansie odpowiedniego odcinka serialu. W zależności od tego, co zobaczymy, może zajść również konieczność zmiany podjętej wcześniej w grze decyzji. Kolejne rozdziały serialu i gry mają ukazywać się jednocześnie.

telltale gra o tron
REKLAMA

Jak zapewnia Kevin Bruner, prezes Telltale Games, "super show" będzie zawierał zdecydowanie więcej treści od przeciętnego serialu. W pracach nad tym formatem uczestniczyć będzie studio Lionsgate, odpowiedzialne m. in. za "Orange Is the New Black". Fabuła pierwszego "super show" będzie zupełnie nową historią, nie opartą w żaden sposób na którejkolwiek z wydanych przez Telltale gier. Nie wiadomo na razie kiedy miałaby się odbyć jego premiera.

Zdaniem Brunera, format "super show" to naturalny krok w rozwoju branży rozrywkowej. Pół żartem, pół serio, prezes Telltale dodał też, że za tę produkcję zamierzają zgarnąć Złotego Globa i nagrodę dla najlepszej gry roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA