REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. YouTube

Były pomocnik Batmana doczekał się własnego (internetowego) serialu. Zobaczcie trailer „nolanowskiego” Nightwinga

Nightwing, ex-pomocnik Batmana znany jako pierwszy Robin, dzięki zapalonym filmowcom, dostanie własny serial… w nolanowskim stylu. Projekt został – jak zawsze – ufundowany dzięki fanom DC, wpłacającym pieniądze na Kickstarterze. Ismahawk (grupa odpowiedzialna za tworzenie serialu "Nightwing") zebrała rok temu łącznie 34 tys. dolarów, dzięki temu mamy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun, a niedługo (29-go września) cały serial "Nightwing" - oczywiście za darmo na YouTube.

21.08.2014
12:47
Były pomocnik Batmana doczekał się własnego (internetowego) serialu. Zobaczcie trailer „nolanowskiego” Nightwinga
REKLAMA

REKLAMA

Jak wynika z opisu fabuły, Dick Grayson (ex Robin) po rozstaniu ze swoim mentorem (Batmanem) opuszcza Gotham i udaje się do miasta Bludhaven. Dick - już jako Nightwing - rozprawia się w mieście z drobnymi bandziorami, ale na jego drodze pojawia się dużo poważniejszy przeciwnik - Deathstroke.

Nightwing serial youtube
REKLAMA

Klimat, wygląd postaci (szczególnie Deathstroke) i walki do złudzenia przypominają serial "Arrow". Warstwa wizualna "Nightwing" nie powala na kolana, ale koniec końców mamy do czynienia z fanowskim serialem, którego budżet był ograniczony do 34 tys. dolarów. Odcinków ma być pięć, a każdy z nich ma trwać od 10 do 15 minut. Serial oczywiście nie ma nic wspólnego z DC/Warner Bros., ale przez wzgląd na niekomercyjny charakter produkcji, wytwórnia nie robi twórcom z Ismahawk żadnych problemów.

Nightwing to postać bardzo znana fanom DC. Pierwszy komiks z tym superbohaterem wyszedł w 1984 roku ("Tales of the Teen Titans #43"), natomiast jako oddzielna seria, "Nightwing" zostało wydawane od 1995 roku. Historia tej postaci sięga jednak setek lat przed narodzinami Kal-Ela (Supermana), gdy na Kryptonie pod tym pseudonimem ukrywał się jeden z mieszkańców, który po tym jak został porzucony przez własną rodzinę, zaczął walczyć z przestępczością. Graysonowi opowieść Supermana o dzielnym Kryptończyku spodobała się na tyle, że ten postanowił uhonorować oryginalnego Nightwinga i działać pod tym imieniem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA