REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Może i „gimby nie znajo”, ale pokolenie najntisów już tak: Netflix pokaże kultowe „Jezioro marzeń”

Burzliwe losy paczki dorastających bohaterów „Jeziora marzeń” z zapartym tchem śledziły w latach 90. rzesze nastolatków. Już niebawem dzięki Netfliksowi będziemy mogli poczuć się jak w wehikule czasu — serwis właśnie zapowiedział premierę kultowego serialu w swojej bibliotece.

15.12.2020
13:36
serial jezioro marzen netflix premiera
REKLAMA
REKLAMA

Joey, Dawson, Jennifer, Jack, Pacey, Andrea i Audrey: losy tych bohaterów w mniejszym bądź większym stopniu śledził niemal każdy, kto dorastał na przełomie lat 90. i dwutysięcznych. Już w styczniu będziemy mogli odświeżyć sobie ich przygody za sprawą Netfliksa, który właśnie zapowiedział wzbogacenie swojej oferty o serial „Jezioro marzeń” („Dawson's Creek”).

„Jezioro marzeń”: pamiętacie tych bohaterów?

Fabuła „Jeziora marzeń” koncentrowała się wokół losów siedmiorga nastolatków: czarującego Dawsona (James Van Der Beek), nieśmiałej Joey (Katie Holmes), łobuzowatego Paceya (Joshua Jackson), zbuntowanej Jennifer (Michelle Williams), pełnego skrywanych sekretów Jacka (Kerr Smith), przebojowej Andrei (Meredith Monroe) i zmagającej się z uzależnieniem Audrey (Busy Philipps).

Netflix zaprasza do wehikułu czasu

Serial cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży, m.in. ze względu na to, że twórcy podejmowali tematy (również te trudne jak choroba, śmierć bliskiej osoby, czy uzależnienia) bliskie ówczesnym problemom nastolatków. Nie każdy też wie, że scena pocałunku między odkrywającym swoją homoseksualność Jackiem a Ethanem (Adam Kaufman) była pierwszą sceną łamiącą to tabu w historii amerykańskiego telewizyjnego prime time'u.

Podróż do wspomnień związanych z „Jeziorem marzeń” już niebawem ułatwi nam Netflix: serwis właśnie poinformował, że 6-sezonowy serial trafi do jego biblioteki dokładnie za miesiąc, czyli w piątek 15 stycznia 2021 roku.

REKLAMA

 * Zdjęcie główne: mat.pras.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA