REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Szpiegowska opowieść w czeskim wydaniu. Pod koniec roku zobaczymy nowość HBO pt. „Nieświadomi”

HBO powoli odkrywa swoje karty na najbliższe kilkanaście miesięcy. Jeszcze w tym roku zobaczymy czeski serial „Nieświadomi”.

22.02.2019
9:46
serial nieświadomi
REKLAMA
REKLAMA

Europejska filia jednej z najbardziej docenianych firm telewizyjnych, HBO, od kilku lat aktywnie działa nad własnymi produkcjami. Najnowszym owocem prac lokalnych i międzynarodowych artystów będzie serial „Nieświadomi”. Obraz jest obecnie w fazie produkcji, jednak możemy się go spodziewać jeszcze w tym roku. Jest to o tyle istotne, że premiera wiąże się z trzydziestą rocznicą wydarzeń aksamitnej rewolucji, która doprowadziła do obalenia komunistycznych rządów na terenie ówczesnej Czechosłowacji.

Serial „Nieświadomi” opowie historię szpiegowską z kobietą w roli głównej.

Akcja produkcji rozgrywa się w Pradze pod koniec lat 80. XX wieku. Marie i Wiktor po dziesięciu latach od swojej ucieczki postanawiają wrócić do kraju. Jesienią 1989 roku wydaje się, że kraj wchodzi w fazę decydujących zmian, które przyczynią się do zmiany obecnego reżimu. Niedługo po przyjeździe do miasta małżeństwo zostaje potrącone na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się po wypadku, okazuje się, że jej mąż zniknął i nikt nie jest w stanie powiedzieć jej, co się z nim właściwie stało. Kobieta postanawia odnaleźć swojego partnera.

serial nieświadomi

Główną rolę w serialu zagra Tatiana Pauhofová, którą widzowie HBO mogą kojarzyć z miniserialu Agnieszki Holland „Gorejący krzew”. Oprócz Pauhofovej zobaczymy między innymi Hattie Morahan z „Pięknej i Bestii” oraz Davida Nykla („Arrow”, „Gwiezdne wrota: Atlantyda”). Scenariusz do produkcji napisał debiutujący Ondriej Gabriel. Z kolei za reżyserię wszystkich odcinków będzie odpowiadał Ivan Zacharias, który wcześniej współpracował już z HBO przy tworzeniu „Pustkowia”. Producentem serialu jest Jan Bílek z Etamp Film. „Nieświadomi” mają się składać z sześciu odcinków. Obecnie trwają zdjęcia do produkcji, które powstają w czeskiej Pradze i Londynie.

REKLAMA

Serial „Nieświadomi” zadebiutuje tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Premiera przewidziana jest na końcówkę 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA