REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Lokaj Batmana ma mroczną przeszłość. Serial „Pennyworth” o tym nie zapomni

„Pennyworth” opowie historię tytułowego bohatera zanim ten stał się największym przyjacielem Bruce’a Wayne’a. Znamy pierwsze szczegóły jego fabuły, które niebywale zaostrzyły nasz apetyt.

13.12.2018
14:12
pennyworth fabuła
REKLAMA
REKLAMA

Mający niebawem mieć premierę serial „Pennyworth” od Epix nie będzie łatwą w odbiorze, przyjemną opowieścią. Ma to być odcinkowa opowieść kryminalna, przeznaczona wyłącznie dla dorosłych widzów. Nie poznamy w niej Batmana ani prawdopodobnie też innych postaci z uniwersum DC. Wydarzenia z Pennyworth mają bowiem mieć miejsce na długo zanim Alfred zwiąże na stałe swoje życie z rodziną Wayne’ów.

Do tej pory przeszłość Alfreda była dość zagadkowa dla fanów. Wybrane komiksy sugerowały, że współpracował on wcześniej z brytyjskim wywiadem. Filmy Christophera Nolana nawiązywały do historii, kiedy Pennyworth był najemnikiem w Mjanmie. Serial w końcu zdradzi nam sporą część tajemnic. W tytułowej roli obsadzono Jacka Bannona. W serialu wystąpią też – w roli złoczyńców – Paloma Faith i Jason Flemyng.

Mroczna fabuła serialu „Pennyworth”.

Austin Chavez ze Splash Report jako jedyny przedstawiciel mediów widział już pilotowy odcinek serialu. Jak relacjonuje, estetyka serialu utrzymana jest w niezbyt wesołej atmosferze, a jego akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii, która liże rany po drugiej wojnie światowej.

Scenariusz odcinka pilotowego zaczyna się, gdy Alfred jako powojenny weteran jest ochroniarzem w pewnym nocnym klubie. Losy splatają go z zorganizowaną grupą przestępczą o nazwie Raven Society oraz z Thomasem Wayne’em, zamożnym emigrantem ze Stanów Zjednoczonych. Bandyci chcą wykorzystać Alfreda, by dorwać Wayne’a, szantażując go groźbami skrzywdzenia jego bliskich. Pennyworth nie zamierza jednak poddać się bez walki.

Według relacji Chaveza, gra aktorska wszystkich z obsady stoi na bardzo wysokim poziomie. W serialu nie brakuje przemocy, a już w pilotowym odcinku pojawia się kilka niespodziewanych zwrotów akcji, sugerując, że cały serial pełen będzie dynamiki.

Premiera „Pennywortha” w przyszłym roku. Losy polskiej dystrybucji nie są jeszcze znane.

REKLAMA

Co więcej, nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, a wybrane odcinki nadal są jeszcze szlifowane na stole montażowym. Według relacji Chaveza już teraz zapowiada się na wyborną produkcję, która na dodatek formą wyróżnia się od innych produkcji bazujących na komiksach. Choć wpływ serialu Gotham jest ponoć zauważalny.

Faktycznie, serial gangsterski – bo do tego gatunku, jak twierdzi Chavez, najbliżej „Pennyworthowi” – to nowość nie tylko dla DC, ale również dla konkurującego z nim Marvela. Pozostaje trzymać kciuki, by serial ten trafił do Polski. Na razie trudno zgadywać czy i w której sieci się pojawi. Biorąc jednak pod uwagę zależności biznesowe między Epix a Paramountem, niewykluczone, że trafi on do Paramount Play – usługi VOD, która dopiero od niedawna i w bardzo skromnej formie funkcjonuje w naszym kraju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA