REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Fox przejmuje pałeczkę od Spielberga. Stacja zamówiła pilot serialu „Raport Mniejszości”

„Raport Mniejszości” z 2002 roku doczeka się kontynuacji, w postaci telewizyjnego serialu emitowanego przez telewizję Fox. Pilotażowy odcinek został już zamówiony, znamy ponadto główny zarys scenariusza.

12.01.2015
15:04
Fox zamówił pilot serialu „Raport Mniejszości”
REKLAMA
REKLAMA

To już oficjalne. Fox zamówił pilotażowy odcinek serialu, którego akcja ma miejsce w świecie opisanym przez Philipa K. Dicka oraz zobrazowanym przez Stevena Spielberga. Akcja serialu rozgrywa się w 10 lat po wydarzeniach z bardzo dobrego filmu science-fiction, który w dalszym ciągu zadowala realizacją. Tym razem główną bohaterką zostanie kobieta. Nie byle jaka zresztą, ponieważ widzowie będą mieli szansę na poznanie dalszych losów jednej z Jasnowidzów, którzy dawniej zostali sprowadzeni do roli przedmiotów zdolnych przewidywać zabójstwa mające wydarzyć się w przyszłości.

Najważniejsza z trójki Jasnowidzów – Agata - zostanie bohaterką serialu.

Jak pamiętamy z filmu, dziewczyna wraz z dwójką pozostałych, obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami ludzi zyskuje wolność oraz anonimowość. Niestety, ze względu na niesamowite możliwości przewidywania przedstawione w snach oraz wizjach prowadzenie normalnego życia nie należy do prostych. Sprawy komplikują się, kiedy w życiu Agaty pojawia się detektyw zdający się wiedzieć o przeszłości kobiety.

raport mniejszości 2
REKLAMA

Jestem na tak. Fox dał światu kilka bardzo dobrych seriali science-fiction i liczę, że tym razem będzie podobnie. Trzymam przy okazji kciuki za to, aby telewizyjny „Raport Mniejszości” nie zniszczył świetnego wrażenia, jakie robi sam film. Ten, pomimo aż 13 lat na karku, wciąż zadowala na wizualnej płaszczyźnie, zapoznając widza z kapitalnie poprowadzoną intrygą. W moim mniemaniu dziełu Spielberga ustępuje nawet oryginalna książka Philipa K. Dicka, będąca zbiorem bardzo ciekawych pomysłów o bardzo nierównym, chaotycznym poziomie wykonania.

Niestety, na ten moment nieznana jest przybliżona premiera pilotażowego odcinka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA