REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial "The Fall" wrócił do HBO. Trzeci sezon to ostateczna rozgrywka

Trzeci i ostatni sezon "The Fall" (pol. "Upadek") zawitał do HBO. Wczoraj emitowano pierwszy odcinek finałowej serii. Na HBO GO dostępne są już wszystkie odcinki ostatniego sezonu "The Fall" z Jamie'em Dornanem i Gillian Anderson w rolach głównych.

06.12.2016
19:42
Serial "The Fall" wrócił do HBO. Trzeci sezon to ostateczna rozgrywka
REKLAMA
REKLAMA

Być może już kiedyś wspominałam o tym, ale warto podkreślić to ponownie - "The Fall" to jedna z najlepszych produkcji kryminalnych, która wprowadza pogłębioną psychologię postaci. Od początku serialu obserwujemy te same wydarzenia z dwóch perspektyw - mężczyzny, który zabija kobiety z pobudek seksualnych i kobiety-policjantki, która próbuje wpaść na jego trop. Atmosfera zagęszcza się z każdym odcinkiem. Choć doskonale zdajemy sobie sprawę kto jest winien, sposób narracji nie umniejsza naszych emocji.

Widz czeka na finał tak samo, jak na obwieszczenie o tym, kto jest mordercą. A być może tak nawet jest ciekawiej. Poznawanie metod śledczych i obserwowanie zabójcy, który przyjmuje różne role w zależności, czy w danej chwili jest ojcem, mężem czy katem, jest fascynujące.

upadek the fall class="wp-image-52200"

Uwaga, na spoilery!

Drugi sezon "The Fall" kończy się tragicznie. Paul Spector zostaje postrzelony. Nie wiadomo, czy przeżyje. Próba jego ujęcia, wyczerpująca dla wszystkich, może zakończyć się przedwcześnie. Inspektor Stella Gibson, jak zapewnia nas w pierwszym odcinku trzeciego seoznu, nie chce, aby cały ten PROCES urwał się nagle... bez sądu i obwieszczenia wyroku. Chce, by Spector odpowiedział za wszystkie zbrodnie. Choć trudno stwierdzić do końca, jakie emocje nią targają.

Relacja Gibson - Spector jest zagadkowa od samego początku.

Wiemy, że Spector jest panią inspektor zafascynowany. Jest dla niego prawdziwym rywalem, który może mu się przeciwstawić, ma szanse z nim wygrać. Jest diabelnie inteligentna i potrafi przewidywać i analizować jego ruchy. Schlebia mu jej zainteresowanie jego osobą. Z kolei Gibson jest nie tylko przerażona bestialstwem Spectora, ale w pewnym sensie zaintrygowana jego możliwościami.

REKLAMA

Trzeci sezon "The Fall" to ostateczna rozgrywka.

Poznamy losy dwójki głównych bohaterów - dowiemy się, jak skończy się życie w przestępstwie dla Spectora. Ale nie tylko dla niego - już teraz widzimy, jak bardzo cierpi jego rodzina, żona i dwójka dzieci. A także nastolatka Katie, która zakochała się w groźnym mężczyźnie. Nowe sześć epizodów odpowie na wszystkie pytania. Ja już wiem, że będę je oglądać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA