REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W HBO GO debiutuje „Wojownik”. Serial oparty jest o oryginalny pomysł Bruce'a Lee sprzed kilkudziesięciu lat

Już dziś debiutuje na HBO GO serial „Wojownik”. Produkcja oparta jest o scenariusz oryginalnie nakreślony przez Bruce’a Lee w latach 70. ubiegłego wieku.  

06.04.2019
11:00
serial wojownik bruce lee
REKLAMA
REKLAMA

Bruce Lee przeszedł na zawsze do legendy światowego kina. Filmy z jego udziałem mają po dziś dzień pokaźną liczbę fanów. Jeśli zaliczacie się do takowych, warto sprawdzić debiutujący dzisiaj serial „Wojownik”. Wprawdzie za jego stworzenie odpowiadają Jonathan Tropper („Banshee”) oraz Justin Lin („Szybcy i wściekli: Tokio Drift”, „Szybcy i wściekli 5”, „Detektyw”), jednak inspiracją do powstania produkcji były zapiski najsławniejszego mistrza karate światowego kina, Bruce’a Lee.

„Wojownik” osadzony jest w drugiej połowie XIX wieku w San Francisco.

Głównym bohaterem serii jest Ah Sahm (Andrew Koji). Sahm jest geniuszem sztuk walki, który wyemigrował z Chin do San Francisco. Jego szczególne umiejętności szybko przykuwają uwagę okolicznych mafiozów, między którymi toczy się zacięta walka o dominację. Wkrótce główny bohater awansuje w szeregach jednej z najpotężniejszych rodzin kryminalnych w tamtejszym Chinatown i zostaje facetem od brudnej roboty.

REKLAMA

W produkcji oprócz Andrew Kojiego zobaczymy także między innymi Kieran Bew, Olivię Cheng, Dianne Doan, Deana Jaggera, Langleya Kirkwooda, Hoon Lee, Christiana McKaya, Joe Taslima, Jasona Tobina, Joannę Vanderham, Toma Weston-Jonesa oraz Perry’ego Yunga. Producentami wykonawczymi serii są oprócz dwóch wspomnianych twórców, Danielle Woodrow oraz Shannon Lee, córka Bruce’a Lee. Pierwszy sezon serii składa się z 10 odcinków.

1. odcinek serialu „Wojownik” obejrzycie już dzisiaj na HBO GO. Kolejne epizody będą się ukazywać co tydzień w sobotę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA