REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Seriale BBC dostępne w polskiej platformie VOD FilmBox Live. Wiele tytułów trafi do serwisu już w tym roku

A wszystko to jest wynikiem podpisania umowy pomiędzy BBC a Kino Polska TV S.A. Seriale pojawią się nie tylko w platformie VOD FilmBox Live, ale także na kanałach telewizyjnych grupy FilmBox, takich jak FilmBox czy FilmBox Premium. Jeszcze w tym roku obejrzymy takie seriale jak "Sherlock" czy "Wojna i pokój".

11.04.2016
18:46
Seriale BBC dostępne w polskiej platformie VOD FilmBox Live. Wiele tytułów trafi do serwisu już w tym roku
REKLAMA
REKLAMA

FilmBox Live to platforma VOD, która na polskim rynku działa od kilku lat. W jej ofercie znajduje się kilkadziesiąt seriali i całe mnóstwo filmów, głównie zagranicznych. Pojawiają też nowości, ale zdecydowana większość to starsze tytuły. Do grona takich seriali jak "American Crime" czy "Peaky Blinders" dołączą wspomniane "Sherlock", "Wojna i pokój", a także "W komnatach Wolf Hall". W ramach umowy w FilmBox Live pojawią się także seriale "Doktor Who" i "Jekyll".

wolf hall class="wp-image-45364"
Kadr z serialu "W komnatach Wolf Hall"
REKLAMA

Aby móc obejrzeć te produkcje jeszcze w tym roku (dokładne daty premier poszczególnych seriali i odcinków nie są jeszcze znane) wystarczy wykupić dostęp do serwisu VOD. Miesiąc korzystania z platformy to 19,90 złotych. Jeśli zdecydujemy się na cykliczną płatność za pomocą PayPala bądź kartą kredytową możemy skorzystać z darmowego tygodnia oglądania. Istnieje też opcja by wykupić trzy miesiące, pół roku albo dziewięć miesięcy abonamentu i zapłacić za korzystanie z FilmBox Live z góry. Ta możliwość jest korzystniejsza finansowo, bo na przykład za trzy miesiące zapłacimy niecałe 50 złotych.

Cieszy, że oferta polskiego VOD się rozszerza, pytanie jednak, czy po opublikowaniu wspomnianych seriali, przyjdzie czas na kolejne i czy nowe premiery BBC będą ukazywały się zaraz po zagranicznej emisji? Oby coś się w tej materii zmieniło, bo czekanie rok, dwa czy więcej lat na to, aby obejrzeć w Polsce legalnie coś, co gdzie indziej już dawno odeszło w zapomnienie, nadal boli. Trzymam kciuki, by FilmBox Live stało się miejscem, gdzie na bieżąco będzie można śledzić produkcje BBC, bo takie tytuły jak "The Night Manager" czy "Luther", których niestety nie zobaczymy w platformie, zasługują na to, by polski widz mógł mieć do nich stały i legalny dostęp. Jak widać, wciąż jest na to niestety za wcześnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA