REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Koniec roku będzie wypełniony serialami. Te produkcje musisz zobaczyć w grudniu

Jeżeli mieliście nadzieję, że usługodawcy VoD w końcu dadzą wam się na Święta oderwać od telewizora, to mam złe wieści. Nowości jest sporo, a wiele z nich się świetnie zapowiada.

29.11.2018
18:58
seriale grudzień 2018
REKLAMA
REKLAMA

W grudniu coś dla siebie znają fani thrillerów psychologicznych, opowieści inspirowanych literaturą, a także horrorów. Sprawdźcie nadchodzące produkcje, które wypełnią ramówki Netfliksa, Canal+  czy HBO GO.

Seriale w grudniu 2018 roku – co warto obejrzeć?

Folklor

Folklor to serial wyprodukowany przez HBO Asia i jest antologią składającą się z kilku horrorów. W każdym z odcinków poznamy inną historię, opartą na lokalnych azjatyckich wierzeniach. Akcja poszczególnych odcinków dzieje się w Indonezji, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Singapurze i Tajlandii.

Premiera: 1 grudnia, HBO GO

Stacja Berlin, 3. sezon

Stacja Berlin to prawdziwie wciągająca produkcja, połączenie dobrej sensacji ze szpiegowską intryga. Głównym bohaterem serialu jest Daniel Miller. Amerykański agent otrzymuje specjalne zadanie w Berlinie. Miller trafia do niemieckiej recydentury CIA w stolicy Niemiec.

Premiera: 3 grudnia w HBO GO

Little Drummer Girl

Akcja tego serialu dzieje się na terenie RFN, w latach 70. ubiegłego wieku. Historia zaczyna się od wybuchu bomby w walizce przebywającego w tym kraju ambasadora Izraela. Wywiad tego kraju szybko się przekonuje, że to początek serii zamachów, zaplanowanych przez błyskotliwego Palestyńczyka. By pokrzyżować mu szyki, agentura werbuje brytyjską aktorkę, której zleca przeniknięcie do palestyńskiego lokalnego środowiska i zdobycie jego zaufania.

Premiera: 5 grudnia, 21:00, Canal+

Wspaniała pani Maisel (drugi sezon)

Obsypana nagrodami opowieść o zdradzanej przez partnera kobiecie, która w latach 50. ubiegłego wieku postanawia zostać komikiem, doczeka się w końcu drugiego sezonu. Midge ponownie z właściwym dla siebie talentem będzie starała się ułożyć życie i rozbawić publiczność, udowadniając, że nawet w tamtych czasach nie trzeba być mężatką, by móc coś znaczyć i coś zmieniać będąc kobietą.

Premiera: 5 grudnia, Prime Video (dostępność polskich tłumaczeń od początku przyszłego roku)

The First. Misja na Marsa

Twórcy House of Cards zdecydowali się stworzyć coś zupełnie z innej beczki. A konkretniej, serial science-fiction, którego głównym motywem fabularnym jest tytułowa misja na Marsa. W jednej z głównych ról ujrzymy Seana Penna, dla którego jest to telewizyjny debiut. The First. Misja na Marsa ma koncentrować się na losach astronautów, oraz na ich relacjach z najbliższymi. Pierwsze dwa odcinki wyreżyserowała Agnieszka Holland.

Premiera: 6 grudnia, 22:00, Canal+ 1

netflix grudzień 2018 class="wp-image-224138"

To serialowa adaptacja głośnej powieści Richarda Adamsa wydanej w Polsce pod tytułem Wodnikowe Wzgórze. Opowiada ona o zmuszonych do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania grupie królików. Poszukiwania nowego domu – jak zapewne się domyślacie – będą obfitować w szereg przygód i niebezpieczeństw. Serial ten został zrealizowany wspólnie przez Netfliksa i BBC One.

Premiera: w grudniu w serwisie Netflix (światowa premiera serialu została zapowiedziana na 23 grudnia).

Ty

To polska, nie światowa premiera tego serialu. Czytając jednak zagraniczne recenzje, wygląda na to, że mamy na co czekać. Ty to dramat psychologiczny, w którym głównym bohaterem jest Joe Goldberg – właściciel księgarni. Zakochuje się on w debiutującej poetce, w sposób dość… tragiczny. Joe zaczyna mieć obsesję na punkcie swojej wybranki i jest gotowy pozbyć się każdej przeszkody, która dzieli go od kobiety. W sposób bewzględny.

REKLAMA

Premiera: 26 grudnia, Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA